Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Zahájení litomyšlské lázeňské sezóny láká stále více hostů

31.5.2018

Lázeňských šviháků a krásně oblečených dam i dětí na pomyslné lázeňské kolonádě letos opět přibylo! Jsme velmi rádi, že se vám akce líbí a již teď přemýšlíme, jak v příštím roce zlepšit vaše pohodlí. Prozradíme v tuto chvíli, že bychom rádi přidali další centrum Lázní ducha – okolí Smetanova domu. Nově rekonstruované hřiště na Vodních valech si říká o to, aby právě zde byla jakási dětská zóna. Zámecké návrší bude zónou relaxační a klidovou. Na lázeňskou kolonádu vrátíme víc oblíbených laviček a připravíme zázemí pro umělce….

Nápadů na zlepšení máme již teď celou řadu, tak si do diářů poznamenejte: poslední víkend v dubnu 2019 – Zahájení 8. litomyšlské lázeňské sezóny.  

A ptáte se, kolik tady asi tak mohlo být během Lázní ducha návštěvníků? Již máme k dispozici čísla z průzkumu návštěvnosti podle tzv. zbytkových dat mobilních telefonů Od 25. do 29. dubna 2018 navštívilo Litomyšl celkem bezmála 33.000 návštěvníků! Důležité je také zmínit základní pravidla měření: návštěvník se v našem městě musel zdržet minimálně 3 hodiny a vyloučeny z těchto statistik jsou všichni, kteří v Litomyšli bydlí, pracují či studují. Víme také, kolik se uskutečnilo v tomto období přenocování. Číslo 6.324 je důkazem, že záměr zdržet hosty v Litomyšli přes noc se daří. Velká část turistů využila pohostinnosti svých příbuzných či přátel, ale plno bylo i v hotelech a penzionech.       

Díky obdobnému průzkumu, který byl realizován již v roce 2017, 2015 a 2014, vidíme i to, jak roste návštěvnost Lázní ducha v čase. Tak například v roce 2014 zde bylo asi 14 tisíc návštěvníků, v roce 2017 již více než 27 tisíc návštěvníků a letos ještě o 6 tisíc návštěvníků víc!    

Ještě jednou děkujeme všem za pomoc s organizací této akce. Sponzorům a partnerům za velkorysost a vám ostatním za překrásné kostýmy a výbornou náladu, kterou jste rozdávali všude kolem!

Pravděpodobně není mnoho míst, kde dokáží s takovým úspěchem a pozorností otevřít něco, co ve skutečnosti tak úplně neexistuje