Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Víkend v Třeboni

Víkend speciál

Prázdniny začínají v Třeboni! Poslední červnový víkend můžete každoročně prožít na multižánrovém festivalu Okolo Třeboně, kterým žije celé město. Jsou to koncerty, divadelní představení, recesistický cyklozávod a spousta zábavy. Ochutnávku lázeňské péče přímo v centru města zase nabízí Lázeňská Třeboň první sobotu v srpnu. Prohlídky lázní, nebo jízda vláčkem Třeboňáčkem jsou samozřejmou součástí. Třetí sobota v září patří tradičně Jihočeskému festivalu zdraví. Přináší muziku, divadlo, besedy, výstavy, sportovní aktivity, zdravý trh – vše o zdraví, pro zdraví a na zdraví v duchu motta: Třeboň – město pro zdraví těla i ducha!

Víkendy kdykoliv

Bazény, procedury, wellness v třeboňských lázních – to je víkend, který pohladí tělo i duši! Zdejší hlavní léčivý zdroj, slatina, skvěle slouží od doby, kdy učitel Václav Hucek postavil v roce 1883 u Zlaté stoky první lázně. Slatina blahodárně působí na pohybový aparát i na kůži. Bertiny lázně najdete v těsné blízkosti historického centra Třeboně, Lázně Aurora se nachází v klidném prostředí rozsáhlého parku. Vydejte se na jízdu panoramatickým výtahem Lázní Aurora a budete mít celý Svět na dlani! Rybník Svět můžete také obejít po svých, objet na kole, či obeplout vyhlídkovou plavbou.

Inspirace z Třeboně

Třeboňsko je rájem pro cykloturisty víkendáře i pro zdatné polykače cyklokilometrů. Kvalitní sít značených cyklistických tras vede unikátní krajinou rybníků. Turistický či cyklistický výlet po hrázích pětiset navzájem propojených rybníků Třeboňska je nezapomenutelným zážitkem. Kromě značených cyklotras najdete na Třeboňsku i cyklistické naučné stezky. K nejznámějším patří stezky Okolo Třeboně (39 km) a Rožmberk (22 km), které obě začínají v Třeboni na hrázi rybníka Svět. Značeno je také 11 tras, na nichž potkáte letité stromové velikány. Po vydatné jízdě lze ochutnat rybí speciality v místních restauracích.

Top 5

Atraktivity ve městě

Atraktivity v okolí

Atraktivní akce

  • květen – Otevírání lázeňské sezóny
  • červen – multižánrový festival Okolo Třeboně
  • červenec – festival klasické hudby Třeboňská nocturna
  • srpen – Lázeňská Třeboň
  • září – Jihočeský festival zdraví