Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Víkend v Telči

Víkend speciál

Malebné město uprostřed Českomoravské vrchoviny láká své návštěvníky do již zapomenutých časů. Nádherné domy na slavném telčském náměstí Zachariáše z Hradce – místo jako stvořené pro výpravu do historie. V polovině srpna se každoročně konají Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna, které se staly pravidelnou součástí Telčského léta. Přijměte naše pozvání do dnů plných zábavy i poučení pro malé i velké, dnů historie a romantiky, dobrého jídla, prostě zážitků ve starých dobrých časech a spolu se Zachariášem z Hradce a Kateřinou z Valdštejna prožijte neopakovatelnou atmosféru historické epochy.

Víkendy kdykoliv

Město Telč patří mezi vyhledávané kulturní destinace, mezi centra uměleckého a akademického dění, mezi místa, kde prožijete příjemným způsobem volný čas, ať už návštěvou historických objektů či se necháte pozvat na festival, koncert, do městské galerie na výstavu nebo na historické slavnosti. V Telči si můžete prohlédnout zámek s renesanční zahradou, parkem a skleníkem, Muzeum Vysočiny, kostely, galerie, Mariánský sloup, kašny, vyhlídkové věže, městské opevnění a měšťanské domy s podloubím, ale i Staré Město s kostelem Matky Boží a barokními sochami, a to vše obklopené třemi rybníky.

Inspirace z Telče

Telč nabízí návštěvníkům na malém prostoru živé setkání se všemi stavebními slohy minulého tisíciletí. Podle místní pověsti bylo založeno kolem roku 1099, první historicky doložená zpráva je z roku 1335.

Dnes se Telč stala centrem umění. Nabízí koncerty, festivaly, i historické slavnosti, kterými každoročně provází návštěvníky města Zachariáš z Hradce a Kateřina z Valdštejna. Krajina plná lesů a rybníků s turistickými cestami i cyklotrasami a hipostezkami je příležitostí k aktivní dovolené pro každého. Náměstí a zámek tvoří jedinečný historicky architektonický komplex, jenž byl v roce 1992 zapsán na Seznam UNESCO.

Top 5

Atraktivity ve městě

Atraktivity v okolí

Atraktivní akce

  • červenec–srpen – Prázdniny v Telči a Léto s párou
  • srpen – Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna
  • srpen – Balóny nad Telčí
  • září – Dny evropského kulturního dědictví a Na kole dětem Vysočinou s Josefem Zimovčákem
  • září – Svatováclavské slavnosti