Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Víkend v Poličce

Víkend speciál

Chcete si užít víkend plný muziky, divadla, dobrého jídla a pití? Přijeďte na multižánrový Festival Polička 555, který se koná každoročně v srpnu. Hlavní scénou je poličské náměstí, kde neplatíte žádné vstupné, a přesto se tu střídá jedna kapela za druhou. Můžete tu slyšet rock, folk, jazz, pop, ale i hudbu klasickou. Součástí programu je i tradiční věžní hudba. Trubači hrají z ochozu věže kostela sv. Jakuba, kde se narodil hudební skladatel Bohuslav Martinů. Sobotní program doplňuje velký ohňostroj s podmanivou hudbou a tradiční je i půlnoční divadlo v parku u hradeb. Nenechte si ujít Festival Polička 555. Víte, proč má festival ve svém názvu právě číslovku 555?

Víkendy kdykoliv

aneb vyzkoušejte, jak se žilo královnám na hradě Svojanově!

Ubytovat se můžete přímo na hradě Svojanov u Poličky. Zažijete romantický a tajemný pobyt v hradních pokojích, dobré jídlo v hradní restauraci a prohlídku gotického hradu s průvodci v dobových kostýmech. Celodenní výlet do Poličky – navštivte to „nej“, co město nabízí – rodnou světničku hudebního skladatele Bohuslava Martinů přímo ve věži kostela sv. Jakuba, prohlídku poličských hradeb a Centra Bohuslava Martinů. Zde si přijdou na své jak děti, tak dospělí. Můžete vyzkoušet zbroj, prověřit svoji mušku při střelbě do terče nebo postavit z kostek město.

Inspirace z Poličky

Polička je rodným městem hudebního skladatele Bohuslava Martinů. S jeho jménem je spjaté unikátní, romantické, i když pro život nepraktické místo – malá světnička ve věži Kostela sv. Jakuba. Zde, ve výšce 36 m, se slavný skladatel narodil a žil se svojí rodinou. Vystoupejte 192 schodů do věže a odměnou bude nejen magické místo se světničkou vybavenou původním nábytkem rodiny Martinů, ale i krásný výhled na Poličku a okolí. Z věže uvidíte i gotické opevnění, které v délce 1220 metrů obepíná celé historické jádro města. Ochutnejte i výborné poličské pivo a křupavé poličské rohlíky.

Top 5

Atraktivity ve městě

Atraktivity v okolí

Atraktivní akce

  • květen – Martinů Fest
  • květen – Poličské Rockoupání
  • srpen – Festival Polička 555
  • srpen – Divadelní pouť na Svojanově
  • září – Festival Mime Fest