Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Víkend v Kutné Hoře

Víkend speciál

Kutná Hora je jedním z mála českých měst, kde se zachovala jedinečná mnohasetletá varhanická a varhanářská tradice. První zmínky o kutnohorském varhanáři pochází z r. 1531, varhanářská dílna zde funguje dodnes a dodnes je v Kutné Hoře více než 10 funkčních nástrojů. Slavnou varhanářskou minulost Kutné Hory připomíná každoročně Kutnohorský varhanní festival, který se koná druhý víkend v září. Koncerty ožijí Chrám sv. Barbory i Kostel sv. Jakuba. K varhanám se dostanete na dosah ruky v rámci komentované prohlídky, kterou pořádáme coby doprovodný program festivalu. Vychutnejte si víkend plný průzračné hudby ve stříbrném městě!

Víkendy kdykoliv

Bohatství stříbrných dolů proměnilo Kutnou Horu ve středověku ve druhé nejvýznamnější české město hned po Praze. O jeho významu svědčí i fakt, že se tu nachází dvě katedrály, obě byly díky své výjimečnosti spolu s historickým jádrem města zapsány v roce 1995 na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. V Kutné Hoře také naleznete světově proslulou Kostnici, jejíž výzdoba je tvořena téměř výhradně z lidských kostí. Nenechte si ujít návštěvu někdejší královské mincovny a sídla českých králů ve Vlašském dvoře. Hlubokým zážitkem bude i návštěva unikátního středověkého stříbrného dolu. Kutná Hora – pokladnice zážitků Praze na dohled!

Inspirace z Kutné Hory

Ve městě se nachází celá řada uměleckých galerií, královnou mezi nimi je však Galerie Středočeského kraje (GASK), sídlící v Jezuitské koleji. GASK se věnuje primárně prezentaci českého moderního a soudobého umění. Areál je velmi rozsáhlý, na jeho důkladné prozkoumání si vyšetřete celý den. Rozhodně si nenechte ujít návštěvu Galerie Felixe Jeneweina ve Vlašském dvoře. Umělecké sbírky však naleznete i v okolí Kutné Hory, ať už se jedná o inventář zámků Kačina a Žleby, Městskou galerii v Čáslavi, nebo o výstavní síň ve Zbraslavicích, kde se každoročně koná i kamenosochařské sympozium.

Top 5

Atraktivity ve městě

Atraktivity v okolí

Atraktivní akce

  • březen – Rovnodennost v sedlecké katedrále
  • duben – Probouzení Kutné Hory – zahájení turistické sezóny
  • červen – Královské stříbření Kutné Hory
  • červen – září – Kutnohorské léto
  • září – Kutnohorský varhanní festival