Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Víkend v Jindřichově Hradci

Víkend speciál

Operní představení na Státním hradu a zámku v Jindřichově Hradci – Státní hrad a zámek Jindřichův Hradec je jedním z nejhodnotnějších architektonických souborů u nás, v roce 1996 byl prohlášen Národní kulturní památkou. Svou rozlohou se řadí na třetí místo v České republice. Operní představení se odehrává vždy na III. nádvoří v romantickém prostředí zámeckých exteriérů (malé i velké arkády, studna,…). Opera se koná vždy v měsíci srpnu. V měsíci srpnu se konají také noční prohlídky hradem a zámkem s Bílou paní.

Víkendy kdykoliv

V pasáži obchodně-medicínského centra sv. Florián je celoročně v provozu unikátní fontána – jediná v České republice. Jedná se o nádhernou podívanou kombinace hudby, světelných efektů, videoprojekce a obrazů tvořených kapkami padající vody. Aqua show, která je zde nainstalována, je teprve druhá svého druhu v Evropě. Aqua show je spouštěna v provozní době centra sv. Florián v každou celou hodinu. Unikátní fontány jsou k vidění ještě ve Štrasburku, Spojených arabských emirátech a Las Vegas.

Inspirace z Jindřichova Hradce

Jindřichohradecké úzkokolejky – 760 mm! Přesně taková vzdálenost od sebe dělí kolejničky, po kterých si to šinou mašinky a vagónky jindřichohradeckých úzkokolejek. Trať se klikatí krajinou České Kanady se spoustou hlubokých lesů, rybníků a bludných balvanů. V létě si pak cestující mohou vychutnat jízdu vláčkem taženým historickou parní lokomotivou.

Top 5

Atraktivity ve městě

Atraktivity v okolí

Atraktivní akce

  • květen – Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál – zahájení letní turistické sezóny
  • červen – Den města – městské slavnosti
  • červenec –Folková růže – folkový festival
  • červenec – srpen – TOP týden
  • srpen – Opera na st. hradu a zámku