Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Víkend v Hradci Králové

Víkend speciál

Hradec Králové se díky Klicperovu divadlu, čtyřnásobnému divadlu roku a tradici loutkového divadla Drak, stal městem zaslíbeným českému divadlu. Vrcholem sezóny v pravidelném letním termínu 21. – 30. června je každoroční oslava divadla Mezinárodní festival Divadlo evropských regionů a Open Air program, kdy se odehraje kolem 220 představení na dvaceti scénách, pod širým nebem v historickém centru a ulicích města. Nedílnou součástí jsou workshopy, koncerty, výstavy a setkání divadelníků. V Klicperově divadle najdete také Galerii U Klicperů, která pro každou divadelní sezónu připravuje sérii výstav malířů, grafiků i sochařů.

Víkendy kdykoliv

Navštívit poutavá místa, poznat historii, seznámit se stavbami J. Kotěry, J. Gočára nebo F. Sandery se můžete na čtyřech procházkových okruzích. Na starém městě můžete obdivovat Katedrálu sv. Ducha nebo Bílou věž. Při procházce po nábřežích a pěších bulvárech pochopíte, proč si na začátku 20. stol. Hradec Králové vysloužil označení Salon republiky. Za návštěvu stojí Kotěrovo muzeum s interaktivními modely města. Z barokní pevnosti, která byla po bitvě v roce 1866 u Hradce Králové zrušena, objevíte dvacet pevnostních pozůstatků. Prostory terminálu hromadné dopravy, Studijní a vědecké knihovny, Šimkovy sady či jižní terasy ukazují moderní architekturu.

Inspirace z Hradce Králové

Hradec Králové je místem, kde se bude bavit celá rodina. Pro hravé rodiny je v informačních centrech připraven set, který obsahuje Příručku pro dobrodružné rodiny, hravou mapu plnou úkolů a hádanek doplněnou samolepkami. Navštívit můžete představení Divadla Drak nebo jeho Labyrint, dětský ateliér v Muzeu východních Čech, expozici Obnovitelné zdroje na Hučáku, Hvězdárnu a planetárium, Tongo či Panenkárium. Svezte se turistickým vláčkem, na dětské železnici nebo parníčcích. Pro sportovně založené rodinky jsou v městských lesích ideální podmínky pro turistiku, cykloturistiku nebo in-line bruslení, na pohádkové stezce potkáte Borůvkovou vílu.

Top 5

Atraktivity ve městě

Atraktivity v okolí

Atraktivní akce

  • červen – Mezinárodní divadelní festival Divadlo Evropských regionů a Open Air Program
  • červen – září Královéhradecká nábřeží
  • červenec – Rock For People
  • červenec – výročí bitvy u Hradce Králové – Königgrätz 1866
  • září – Czech International Air Fest – CIAF