Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Víkend v Chebu

Víkend speciál

Albrecht Václav Eusebius z Valdštejna byl velmi rozporuplným mužem, zanechal však v našich dějinách významnou stopu. Ta poslední je spojena s městem Cheb, kde byl 25. února 1634 zavražděn. Valdštejn a Cheb jsou takto neoddělitelnými pojmy, stvrzenými krví samotného vévody. Valdštejnské slavnosti, konající se v srpnu každého sudého roku, tak i přes tragický vévodův osud prostřednictvím oživování událostí z jeho návštěv Chebu, vnáší do města výraz radosti ze života. V lichých letech je stěžejní akcí města FIJO – mezinárodní festival dechových orchestrů mladých za účasti orchestrů s mažoretkovými skupinami z celého světa.

Víkendy kdykoliv

Prázdné niky chebských domů zaplnila po letech nová umělecká díla. Socha Davida a Goliáše od Jaroslava Róny je tou z nejoriginálnějších. Se spokojeným výrazem ve tváři sedí malý David obkročmo na hlavě zabitého obra. „...když někdo malý sedí na obrovské hlavě, tak je to děsivě groteskní. Jako předlohu k hlavě Davida jsem použil fotografii hlavy současného dalajlámy, když mu bylo asi 14 let. Předlohou k hlavě Goliáše mně byla fotografie boxera Mika Tysona. Chtěl jsem postavit do protikladu symbol fyzické brutality a duchovního osvobození.“ Infocentrum má pro vás katalog všech nik s mapkou, který je podkladem pro romantickou procházku městskou památkovou rezervací v Chebu.

Inspirace z Chebu

KRAJINKA – odpočinkový i sportovní areál v centru města Výsledkem dvou projektů krajinných výstav z let 2006 a 2013 a projektu úpravy levého břehu Ohře je zajímavá turistická, odpočinková a sportovní oblast, která nabízí bohaté vyžití pro všechny věkové kategorie. Vycházkový bulvár doplňují dětská hřiště s houpačkami a skluzavkami, cyklostezka, minigolfový areál, vodní hrátky pro děti, prostor s outdoorovým cvičebním nářadím, crossová dráha, hřiště na pétanque, stolní tenis, streetball, lanové centrum, pikniková louka, vyhlídková věž na Vávrově lávce a dvě restaurace s letními terasami.

TOP 5

Atraktivity ve městě

Atraktivity v okolí

Atraktivní akce

  • květen – Špalíčekfest
  • červen – Chebské dvorky
  • červenec – Festival Mitte Europa
  • říjen – Grand Prix, mezinárodní taneční soutěž
  • prosinec – trhy, koncerty a bruslení na náměstí