Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Veletrhy Slovakiatour i Holiday World 2018 velmi úspěšné

28.2.2018

Po lednovém veletrhu Regiontour v Brně, kde proběhl křest stolního kalendáře „Za zážitky do měst UNESCO a České inspirace“ a nástěnného kalendáře s názvem „Česko-UNESCO-Slovensko“ s podtitulem „po 25 letech opět spolu,“ vyrazilo České dědictví UNESCO na veletrh Slovakiatour do Bratislavy. Také zde bylo připomenuto, že památky UNESCO z České a Slovenské republiky k sobě mají velmi blízko – a to ne pouze pokud jde o vzdálenost. Představen zde byl sedmý ročník soutěže UNES&CO., který je poprvé rozšířen o slovenské památky UNESCO. Stačí do konce roku 2018 navštívit tři místa s památkou UNESCO v České nebo Slovenské republice a vyhrát víkendové pobyty a řadu dalších cen. Podrobnější informace jsou v letáčcích nebo na www.unesco-czech.cz. V Bratislavě měl také premiéru první programový leták Zahájení 7. litomyšlské lázeňské sezóny. Slovenští přátelé byli z faktu, že jsou v Litomyšli lázně ducha překvapeni, ale návštěvu této mírně recesistické akce nevylučovali, spíš naopak, nápad se jim velmi líbil.   

Od 15. do 18. února 2018 se v areálu holešovického Výstaviště v Praze uskutečnil již 27. ročník mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World. Na nejvýznamnější akci svého druhu ve střední Evropě nechyběli ani zástupci svazků obcí České dědictví UNESCO a Česká inspirace. První dva dny byly určeny pro odbornou veřejnost. V naší expozici se konalo slavností setkání za účasti starostů a dalších zástupců měst UNESCO a České inspirace. Při této příležitosti byly představeny novinky pro tento rok – např. Kalendář akcí České inspirace, Litomyšle nebo Jindřichova Hradce, brožury Průvodce zámeckým návrším v Litomyšli, Užijte si zámecké návrší, ale i řada materiálů z dalších členských měst.

O víkendu se Výstaviště Holešovice zaplnilo milovníky cestování. Zaujala nejen prezentace několika desítek zemí, ale i domácí atraktivity. V sobotu bylo na stánku UNESCO opravdu rušno. Přivítali jsme 10 výherců (z celkových 20) celoroční soutěže UNES&CO., kteří si převzali velmi zajímavé ceny – kromě jiného například poukaz na romantický pobyt pro 2 osoby na 2 noci ve čtyřhvězdičkovém Hotelu Mlýn v Českém Krumlově, další výherce této soutěže vyrazí do Třebíče – bydlet bude v penzionu U Synagogy a třetí výherce bude bydlet přímo na Náměstí Zachariáše z Hradce v Telči – v privatu Kotrba. Mezi dalšími cenami nechyběly např. volné vstupenky na zámek Litomyšl, do Regionálního muzea v Litomyšli, Rodného bytu Bedřicha Smetany či Portmonea – Musea Josefa Váchala, ale ani řada překrásných výpravných knih, trička, hrnečky, průvodce, kalendáře a mnohé další hodnotné dárky. Jeden z výherců soutěže Česká inspirace – města plná života pojede pro změnu na víkendový pobyt do Evropského školicího centra v Litomyšli, které je součástí památky UNESCO. 

Naše veletržní expozice byla opět v obležení návštěvníků. Během celého veletrhu bylo totiž možné opět vyplnit Rychlokvíz o ceny. Soutěžící, kteří nám napíší i mailovou adresu, se mohou těšit na pravidelný, každoměsíční přísun pozvánek na akce do měst UNESCO a České inspirace formou elektronického Newsletteru. Jen z letošních veletrhů jsme si vyplněných kvízů přivezli několik tisíc.

Práce na těchto akcích je náročná, ale věříme, že přináší své ovoce. Díky kontaktu s několika tisíci lidmi na každé akci získáváme důležitou zpětnou vazbu. Dozvíme se, co potencionální návštěvníky našich destinací zajímá a co jim naopak brání vyrazit na výlet do toho kterého města. Také s tímto cílem byla vytvořena nová facebooková skupina pro milovníky památek UNESCO. Každý se zde může podělit o své zážitky z cestování – doporučit nebo naopak nedoporučit konkrétní místo či službu. Máte-li o tyto informace zájem, přihlaste se, facebooková skupina UNES&CO. aneb Společnost přátel památek UNESCO je určena právě vám.