Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Sochařství v Jindřichově Hradci

Sochařství – Muzeum Jindřichohradecka

Muzeum Jindřichohradecka věnovalo jednu ze svých samostatných expozic souboru pozdně gotických dřevěných plastik, jež dokumentují bohatý duchovní život středověkého města. K vůbec nejkrásnějším a nejhodnotnějším sochám patří bezesporu plastika Madony, která byla původně umístěna v ambitu minoritského kláštera při kostele sv. Jana Křtitele. Z Mikulášské kaple téhož kostela pochází další nádherná dřevořezba z období kolem poloviny 15. století, sv. Anna samotřetí.

Sochu! Sochej! Sochejme!

Jindřichův Hradec se k zimnímu spánku neukládá ani mimo hlavní turistickou sezónu. V lednu oživí centrum města exhibice ledosochařů, kteří návštěvníkům nechávají nahlédnout do tajů tvorby ledových soch. Akce bývá pravidelně orámována gurmánským a hudebním programem.

Galerie Špejchar v Dolním Skrýchově

Sochař a malíř Josef Andrle si splnil svůj dávný sen. V opravené barokní sýpce v Dolním Skrýchově u Jindřichova Hradce nejen bydlí, ale má tam i svůj ateliér, čínskou restauraci a galerii. Své kamenné plastiky navíc vystavuje v přilehlém parku, Venkovní pavilon podle návrhu architekta Davida Vávry prezentuje moderní umění