Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Rozhlížej se z Bílé věže v Hradci Králové

Renesanční Bílá věž je nejvyšší dominantou města (72 m), z jejíhož ochozu se otvírá návštěvníkům jedinečný pohled nejen na Hradec Králové, ale i na vzdálené vrcholky Krkonoš a Orlických hor.

Ve svých útrobách ukrývá třetí největší zvon České republiky Augustin, původní hodinový stroj Josefa Božka a díky velkorysé rekonstrukci uskutečněné městem Hradec Králové v letech 2014 a 2015 i unikátní skleněný model věže a moderní audiovizuální technologii, která při výstupu na věž přináší nepřeberné množství příležitostí pro zábavu i poučení.

Skleněný model Bílé věže je vyroben unikátní technikou lepených bloků z extra čirého plochého skla. Slepené bloky byly strojně broušeny do přesných rozměrů a následně ručně leštěny pro dosažení požadovaného optického efektu. Skleněné bloky byly doplněny celou řadou ručně broušených a foukaných tvarů. Pro dosažení lepšího vizuálního efektu, byly v celém modelu kombinovány matné a lesklé plochy, které umožňují rozsvítit při externím nasvícení i vnitřní části modelu. Celkově je model složen z více než 500 ks skla a váží cca 1000 kg.

Audiovizuální technologie umístěné na věži vám dále umožní pobavit se, prožít virtuální pohled z ochozu věže na město tak, jak ho mohli vidět naši předci a porovnat ho s pohledem dnešním a případně získat zajímavé informace. Pro detailnější prohlídku města a jeho okolí jsou na ochozu instalovány dalekohledy.

Pro děti je připraven každou neděli od června do konce září od 10 hodin interaktivní edukační program „Postavte s námi Bílou věž!“.