Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Rozhlédni se na Poličsku

Věž kostela sv. Jakuba v Poličce – to, co nikde nenajdete. Vystoupejte do výšky 36 metrů a rozhlédněte se po Poličce a po jejím okolí. Z věže uvidíte i celé hradební opevnění, které v délce 1220 m obepíná celé historické jádro města. A to není vše, navštívíte zde i rodnou světničku hudebního skladatele Bohuslava Martinů vybavenou dobovým nábytkem rodiny Martinů. Nenechte si ujít návštěvu tohoto magického místa.

Nezapomenutelné výhledy nabízí i hrad Svojanov. Nenechte si ujít pohled z hradní věže, na jejímž vrcholu je vyhlídkový ochoz, nabízející překrásný a nezapomenutelný rozhled do okolní krajiny. Zcela jistě si všimnete netypického tvaru věže. Není pravidelným válcem, ale proti přístupové straně vybíhá v ostrý hrot, tzv. břit, jehož účelem bylo odrážení střel případných oblehatelů hradu.

Krásné výhledy nabízejí i vyhlídkové altány na hradbách vnějšího opevnění hradu. Na západní baště stojí odpočinkový altán, na východní baště vyhlídková besídka nabízející kouzelný pohled na městečko pod hradem. Rozhlédněte se po krásné krajině hlubokých lesů na jednom z nejkrásnějších gotických hradů u nás.