Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Putovní výstava České inspirace Uvnitř krajin

28.3.2014

Svazek obcí Česká inspirace již mnoho let organizuje putovní výstavy, které během jednoho roku navštíví všech osm členských měst. Cílem je inspirovat - což může znamenat mnohé - třeba i vybočovat, vzbuzovat otázky, být čímkoli zajímavý nebo třeba i příkladem pro ostatní. 
Věříme, že dílo Ladislava Kukly inspirativní je. Na výstavě Uvnitř krajin se setkáte s malbou, výtvarnými objekty i fotografiemi tohoto umělce. Kuklova malba prezentuje pokračování jednoho z proudů českého umění vznikajícího z přírodní inspirace, v linii duchovně-smyslového pojetí přírody. Před skoro čtyřiceti lety napsal J. Valoch, že Kuklovy miniatury patří k závažné části jeho tvorby. V kanadském Québecu na Biennale Internationale d´Art Miniature 2012 obdržel při výběrové účasti 231 současných vizuálních umělců z 24 zemí světa I. cenu za malbu. Je to potvrzení kvality jeho více než padesátileté práce. Zároveň šlo i o jakousi pomyslnou rehabilitaci za dlouhá léta zákazu činnosti a nucené práce v továrně. V mládí se setkával s malířem Janem Zrzavým, který Kuklu nasměroval také k poezii a hudbě. V dobách socialismu se přiklonil ke křesťanství, na cestu, kterou šel J. Zrzavý, B. Rynek, V. Boštík - umělci, kterých si hluboce váží.

Výstava zahajuje svoje putování 12. dubna 2014 v Telči, v dubnu se zároveň s dílem Ladislava Kukly seznámí v Jindřichově Hradci. Vernisáž výstavy v Poličce bude v polovině května a to v rámci festivalu Martinů Fest. V Litomyšli bude výstava zařazena do jubilejního 10. ročníku festivalu Smetanova výtvarná Litomyšl. Menší výstava bude k vidění v červnu také v Kutné Hoře. Třeboňští pištci zahájí začátkem července výstavu v třeboňském divadle J. K. Tyla. Koncem léta se výstava přestěhuje do Chebu a své putování zakončí v září ve Filharmonii Hradec Králové. V sídle svazku obcí České inspirace bude výstava k vidění až do poloviny listopadu 2014. Přesný harmonogram naleznete níže.

Telč: 12. dubna – 7. června 2014
Jindřichův Hradec: 15. – 30. dubna 2014
Polička: 16. – 31. května 2014
Litomyšl: 13. června – 6. července 2014
Kutná Hora: 16. – 30. června 2014  
Třeboň: 8. července – 3. srpna 2014
Cheb: 6. – 31. srpna 2014
Hradec Králové: 5. září – 15. listopadu 2014