Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Prozkoumejte Telčské podzemí

Hledáte tajemná a překvapivá místa? Potom přijeďte do Telče, rozhlédněte se a HLEDEJTE.

Vězte, že nejen pod většinou domů na náměstí Zachariáše z Hradce, ale také pod částí zámeckého areálu byste našli středověká sklepení. Jednotlivé, někde i dvouúrovňové sklepy, byly propojeny spletitými chodbami, jejichž zpřístupněná část je dlouhá 150 metrů.

Klikaté telčské katakomby v minulosti sloužily většinou jako skladovací prostory, ale někdy se také stávaly posledním úkrytem telčských obyvatel před nepřáteli. Mnohé z nich jsou proto opředeny legendami. Podle jedné z nich mohli obránci města uprchnout z města právě některou z těchto chodeb a říká se dokonce, že jedna vedla až na vzdálený hrad Roštejn.

Zájemci o prohlídku telčského podzemí se prostřednictvím interaktivní zábavně – naučné expozice mohou přímo v tajemných sklepeních seznámit se zajímavými fakty z historie města.

Návštěvníci nahlédnou do nitra telčského podzemí v „surovém“ stavu v jakém dále prochází podél celého telčského náměstí. Rovněž se ocitnou v rekonstruovaných prostorách, kde prostřednictvím moderních projekčních technologií je představeno město Telč a okolí a důležité okamžiky ve vývoji města.

Moderní technické zařízení vám umožní proniknout prostřednictvím interaktivních prvků do filmové Telče, ale i do pamětí našich předků a prostřednictvím interaktivních prvků, laserové projekce, 3D animace, ale i dotykové tabule se dozvíte cokoliv o Telči.

Vstup do podzemí ze dvora Základní umělecké školy, náměstí Zachariáše z Hradce 71.