Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Přípravy na Zahájení 8. litomyšlské lázeňské sezóny vrcholí

27.2.2019

Zahájení litomyšlské lázeňské sezóny má v kalendáři akcí své stálé místo a start turistické sezóny si bez této akce už ano nedokážeme představit. Poznamenejte si prosím - od 24. do 28. dubna 2019 budeme v Litomyšli již poosmé zahajovat lázeňskou sezónu. 

Myšlenku lázní ducha představujeme i na veletrzích cestovního ruchu. První letošní programový leták měl premiéru již v lednu na veletrhu Slovakiatour v Bratislavě a úspěšný byl i na veletrhu Holiday World v Praze. Mnoho návštěvníků veletrhů se nadchlo myšlenkou obléknout si šaty po babičce či dědečkovi a korzovat pomyslnou lázeňskou kolonádou. Také nabídka kapel a divadel v rámci Zahájení 8. litomyšlské lázeňské sezóny byla shledána jako velmi zajímavou a podnětnou pro návštěvu Litomyšle.

Zahajovací koncert v zámecké jízdárně bude v režii Dashy & Pajky Pajk. O další pohlazení pro duši i pro uši se postará např. kapela Mňága a Žďorp, oblíbený Stanley´s Dixie Street Band, 100 zvířat, Cirkus Problem, Bee Band či Brass Avanue.      

Novinkou letošního ročníku bude Smetanova dětská scéna v parku u Smetanova domu a dětském hřišti na Vodních valech. Nově otevíráme i sobotní scénu u Černého orla. Zahraje zde Vertigo, Tygroo, Minus123minut a chybět nebude ani jam session všech hudebníků. Těšíme se i na speciální lázeňskou design zónu, kterou připravujeme s MINT Marketem do Růžové uličky. Výročí dvaceti let od zápisu zámeckého areálu na Seznam UNESCO si připomeneme nedělním odpoledním koncertem vokálního seskupení Syxtet ze Svitav.   

Kompletní program, do kterého stále přibývají další a další položky, najdete na www.lazneducha.cz, novinky z příprav můžete sledovat i na facebooku lázní ducha.

               
Soutěž o nejkrásnější lázeňský klobouk, kostým a lázeňský pár
Zkuste se vrátit do počátku dvacátého století a v šatech po babičce či dědečkovi pojďte korzovat po lázeňské promenádě. Vítané jsou slunečníky, vějíře, vycházkové hole, pochopitelně nezbytná je zásoba nezávazných společenských témat pro zastávky s ostatními měšťany. Však to již všechno dobře znáte. A protože soutěž o nejkrásnější lázeňský klobouk, kostým a lázeňský pár se vám líbí, rozhodli jsme se vyhlásit ji znovu. Pravidla jsou jednoduchá – nejdříve je třeba navštívit Fotoateliér HRG na ulici, nechat si udělat obrázek a pak už jen držet si palce. Vyhlášení výsledků proběhne v sobotu 27. dubna na Toulovcově náměstí v 18.00 hodin. Pochopitelně vás neošidíme ani o facebookové kolo soutěže. Vítěz v každé kategorii se může těšit na zajímavé ceny!

Výzva pro účinkující
Umíte hrát, zpívat, tančit, žonglovat či jinak bavit lidi? Zvládáte to i bez aparatury, pódií, světel a dalších divadelních propriet? Výborně – tato výzva je určena právě vám! Naše lázeňská promenáda, která letos vede až z 1. zámeckého nádvoří přes máchadlo až na Braunerovo náměstí bude v sobotu 27. dubna 2019 otevřena již od 10.00 hodin i pro vás. Zaplatit vám sice neumíme, ale můžete vybírat do klobouku, futrálu od houslí či jiných „pokladniček“. Staňte se součástí projektu, o kterém se mluví! Svoji účast můžete nahlásit na mailové adrese lazneducha@litomysl.cz.

Výzva pro případné sponzory a mecenáše
Na většinu pořadů v rámci Zahájení 8. litomyšlské lázeňské sezóny se nevybírá vstupné. Ale to neznamená, že účinkujícím nemusíme za jejich vystoupení zaplatit. Proto děkujeme všem dosavadním partnerům a mecenášům, kteří tento projekt v minulosti podporovali. Budeme rádi, když nám zachováte přízeň i tentokrát. Uvítáme samozřejmě i další firmy, podnikatele či jednotlivce, kteří by rádi tento projekt jakkoli podpořili. Ozvěte se nám prosím na lazneducha@litomysl.cz, sdělíme vám podrobnosti. Věříme, že spolupráce bude probíhat k oboustranné spokojenosti. Vězte, že loňský ročník navštívilo celkem 35 tisíc lidí, kteří v Litomyšli nebydlí, nepracují ani nechodí do školy. Vyplývá to ze sledování návštěvnosti podle zbytkových dat mobilních telefonů. 

Děkujeme vám všem za chuť společně krásně (b)láznit. Prosíme vás i za přímluvu o parádní počasí – již mnohokrát se ukázalo, že když si hodně lidí něco moc přeje, mnohdy to tam nahoře vyslyší a na lázeňskou kolonádu nám pošlou sluníčko. Věříme, že toto je naše společné přání i pro 8. ročník této mírně recesistické akce.

Dokumenty