Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Pohodové litomyšlské Pátky jsou tu zpátky

28.6.2019

Neuvěřitelný 21. ročník prázdninového festivalu pohádek, dobré muziky a pohody startuje v pátek 5. července na Toulovcově náměstí. V pořadí již 176. Toulovcův prázdninový pátek zahájí Ulhaná princezna v podání divadlo ŠUS. O hudební start letošních pátků se postará vlídný písničkář Pavel Helan. Některé texty tohoto písničkáře jsou inspirovány čtením Bible, a proto je tento koncert dalším příspěvkem města Litomyšl k tzv. Otiskům duchovního dědictví – tedy doprovodného programu k výstavě regionálního muzea In monte Oliveti představující knižní kulturu jednoty bratrské v 16. století. Pavel Helan v roce 2013 postoupil do finále „Československo má talent“, v roce 2008 získal na festivalu Zahrada prestižního Krtka a ještě před tím zvítězil v pořadu Do-re-mi.

Druhý prázdninový pátek si budeme vypravovat pohádku O Smolíčkovi a poté vystoupí hudební skupina Kantoři. Uslyšíme tedy upravené lidové i folkové písně řady národů z celého světa. Nebudou chybět ani irské, skotské či bretaňské tradicionály.
Třetí prázdninový pátek zahájíme pohádkou O kůzlátkách v podání divadla Kejkle. A poté nás již čeká výběrová sestava muzikantů napříč žánry - rock, folk, jazz, blues, country - vše elegantně propojené v aktuální sestavě kapely s názvem Pozdní sběr. Frontmana kapely Jiřího Pařeza doplňují Michal Vašíček (ex Druhá tráva a Kamelot), Emil Formánek (ex Druhá tráva), Štěpán Baloun (ex KDJ, AG Flek) a další výborní muzikanti.
Poslední červencový pátek nám divadlo Elf odvypráví pohádku Plaváček. Představovat zpívajícího právníka Ivo Jahelku je téměř zbytečné. Jeho zhudebněné soudní případy a příběhy ze života jsou již legendární. „Vycházím z toho, že humor a smích jsou kořením života, že každý se rád zasměje neštěstí druhých,“ říká Ivo Jahelka a dodává:“ Jak pravil jeden recidivista – život je nepřetržitá řada průserů nepravidelně po sobě jdoucích.“
Srpnový program si představíme zase příště.
Dodejme, že vstupné bude opět dobrovolné, ale drobné doma nenechávejte. Stejně jako v minulých letech mohou pomoci znevýhodněným či postiženým dětem v rámci sbírky Pomozte dětem. Odměňovat budeme opět také naše nejvěrnější malé diváky. Během celých prázdnin budeme na hrací karty udílet razítka za účast a v rámci posledního prázdninového Pátku losovat mezi těmi nejvěrnějšími celkem 21 hodnotných cen.
Tak tedy nezapomeňte – každý pátek o prázdninách, od 18.00 pohádka, od 19.30 koncert – vše na Toulovcově náměstí. V případě nepříznivého počasí se sejdeme v Music Clubu Kotelna. Právě zde se bude každý pátek o prázdninách od 22.00 do 03.00 hodin konat Toulovcova afterparty. A vězte, že Toulovcovy prázdninové pátky najdete také na facebooku.  

Dokumenty