Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Památky v Jindřichově Hradci

Státní hrad a zámek

Jeden z nejhodnotnějších architektonických souborů u nás byl v roce 1996 prohlášen za Národní kulturní památku. Svou rozlohou se řadí na třetí místo v České republice po Pražském hradu a zámku v Českém Krumlově. Návštěvníci si mohou vybrat ze tří prohlídkových tras rozdělených podle jednotlivých stavebních etap.

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií

Své sídlo našla unikátní instituce v prostorách bývalé jezuitské koleje v Jindřichově Hradci. Díky rozsáhlé rekonstrukci objektu se podařilo vytvořit místo pro setkávání laické i odborné veřejnosti. Ve sbírkách muzea mají své zastoupení práce předních domácích i zahraničních autorů, ale i neznámých fotografů. Muzeum, ve kterém byla v rámci rekonstrukce objevena téměř pod padesáti vrstvami omítek i zcela ojedinělá malba pitvy, pořádá také oblíbené fotografické workshopy.

Dům gobelínů

Přesně v roce 1910 založila v Jindřichově Hradci své dílny pro tkaní a restaurování tapiserií Marie Hoppe Teinitzerová. Po více než sto letech se unikátní rukodělná technika dočkala ve městě důstojného zázemí ve zrekonstruovaném objektu bývalého zámeckého pivovaru. Především rodiny s dětmi jistě ocení tzv. živou expozici, kde zručné tkadleny nechají zájemce nahlédnout do tajů výroby a restaurování gobelínů.