Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Památky na Poličsku

Poličské hradby. Gotické kamenné hradby v Poličce obepínají v délce 1200 m celé historické jádro města a patří k nejlépe dochovaným ve střední Evropě. Hradby jsou zpevněné 19 baštami a velmi pěkná je procházka kolem hradeb v parku či procházka po ochozu hradeb s výkladem průvodce.

Kostel sv. Jakuba s rodnou světničkou Bohuslava Martinů - se jménem Bohuslava Martinů je neodmyslitelně spjaté unikátní, romantické, i když pro život trochu nepraktické místo - malá světnička ve věži kostela sv. Jakuba v Poličce. Zde, ve výšce 36 metrů, se slavný skladatel narodil a žil se svojí rodinou. Vystoupejte 192 schodů do věže a odměnou bude nejen magické místo se světničkou vybavenou původním nábytkem rodiny Martinů, ale i krásný výhled na město Poličku a jeho okolí.

Skvosty baroka na Palackého náměstí v Poličcebarokní radnice, morový sloup a sochy na kašnách. Poličská radnice patří mezi tři nejvýznamnější barokní radnice v zemi. V budově radnice si mohou návštěvníci prohlédnout barokní kapli sv. Františka Xaverského a galerijní sbírky výtvarného umění. Morový sloup Neposkvrněného početí Panny Marie je vysoký 22 metrů a dle mínění znalců nemá v Čechách sobě rovného.

Hrad Svojanov – hrad Svojanov leží v krásné krajině hlubokých lesů a je dnes jediným hradem u nás, kde se mísí gotika s empírem, tedy středověk s 19. stoletím. Od roku 1910 je hrad vlastnictvím města Poličky. V letním období v areálu probíhá bohatý kulturní program.