Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Ozvěny České inspirace 2018

30.4.2018

Cílem akce je pomoci oživit památkové objekty, podpořit putování za živou kulturou, ale také propagovat festivaly i města, ve kterých se konají.

V praxi jde o záměr přenést jedno festivalové představení známých festivalů do jiného členského města. Tímto způsobem bychom rádi představili oblíbené festivaly v místech, kde nejsou doma. Zároveň chceme představit místa, ve kterých mají festivaly domovskou scénu. Každé z osmi měst sdružených v České inspiraci jeden festival „vyváží“ a jeden „dováží“.     

Princip se pokusíme vysvětlit na konkrétní ozvěně. V sobotu 13. května bude v Jiráskových sadech v Hradci Králové již tradiční Den rodiny. Jde o festival, který je určen nejen dětem, ale i jejich rodičům či prarodičům. Chybět nebudou pohádky, soutěže, žonglování, vystoupení s velkými bublinami nebo taneční či sportovní ukázky. Právě na této akci bude představen rodinný festival z Litomyšle – Toulovcovy prázdninové pátky. Tento celoprázdninový maratón v letošním roce slaví 20. narozeniny a jeho smyslem je také setkávání různých generací. Pravidelně každý pátek o prázdninách je nejprve na Toulovcově náměstí odehrána pohádka nejen pro nejmenší a poté následuje koncert, který často vtáhne do víru tance i děti. V rámci inspirační výměny bude na tomto festiválku v pátek 17. srpna v podání Víti Marčíka odvyprávěna pohádka Šípková Růženka a poté proběhne koncert kapely Cop.           

Obecně lze říci, že jde o poměrně organizačně náročnou aktivitu, která by však mohla mít velmi kladné ohlasy. V budoucnu se dají očekávat i výrazné zpětné vazby v cestování za živou kulturou do měst, ze kterých byl „ochutnávkový“ koncert.

Tak se dobře bavte, cestujte a užívejte si neopakovatelnou atmosféru měst České inspirace, která je ještě umocněna skvělými výkony umělců v nejrůznějších uměleckých žánrech.
A nezapomeňte, města České inspirace jsou města plná života! 

 

Ozvěny České inspirace 2018:
-
Festival Polička jazz na Cukrářských slavnostech v Kutné Hoře: 5. května 2018
- Toulovcovy prázdninové pátky z Litomyšle na Dni rodiny v Hradce Králové: 13. května 2018
- Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna na Dnech města v Jindřichově Hradci: 2. – 3. června 2018
- Krčínovy slavnosti z Třeboně na akci Léto v klášterní zahradě v Chebu: červenec – srpen 2018 - Léto v klášterní zahradě z Chebu na Lázeňské Třeboni: 4. srpna 2018
- Kutnohorské léto na Divadelní pouti na Svojanově: 5. srpna 2018      
- Den rodiny z Hradce Králové na Toulovcových prázdninových pátcích v Litomyšli: 17. srpna 2018
- Dny města z Jindřichova Hradce na Historických slavnostech Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna: 17. – 18. srpna 2018