Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Nezapomenutelné výhledy na Telčsku

Nezapomenutelný pohled na celé město je z věže sv. Jakuba. Nachází se u zámku, je vysoká téměř 60 m, nahoru vede 40 kamenných a 105 dřevěných schodů. Z vyhlídkového ochozu se ukáže město a okolí ve své neopakovatelné kráse. V minulosti byla obydlena hlásným. Ve věži se dochovaly dva zvony: Jakub z roku 1602 a Marie z roku 1550.

Pěkný pohled na centrum města a okolí je z pozdně románské věže kostela sv. Ducha, která je nejstarší dochovanou stavební památkou v Telči z první poloviny 13. století. Věž je přístupná po vnějších dřevěných schodech, je vysoká 49 m a nahoru vede 97 schodů, je zde umístěna expozice obrazů Jana Křena.

Z rozhledny na Oslednicích máme pohádkovou Telč jako na dlani, je vidět hrad Roštejn i nejvyšší hora Českomoravské vrchoviny Javořice (837 m n.m.). Součástí ocelové konstrukce je točité schodiště s vyhlídkovým ochozem ve výšce 31 m (176 schodů).

Spoustu zajímavostí se dozvíte a uvidíte na vycházkových trasách „Město a historie“, „Město a voda“, „S Bílou paní po Telči a okolí“, „Staré Město“, „Naučná stezka Lipky“.