Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Nejkrásnější česká kniha roku 2009 znovu v prodeji – včetně obrazové kroniky posledních let!

28.12.2016

Litomyšl 1259-2009 město kultury a vzdělávání

Kniha s názvem „Litomyšl 1259 – 2009 město kultury a vzdělávání“ byla vydána při příležitosti oslav 750 let povýšení Litomyšle na město v roce 2009. Velmi rozsáhlé dějiny našeho měst od nejstarších dob pochází z pera Milana Skřivánka, graficky se na nich podílel Jiří Lammel a fotografie pořídil Pavel Vopálka. Kniha byla velmi brzy po svém slavnostním představení vyprodána. Ještě před tím však stihla získat prestižní Cenu ministra kultury a Památníku národního písemnictví v Praze – byla vyhlášena nejkrásnější knihou v kategorii vědecká a odborná literatura. 

Po knize je stále poptávka a proto se město Litomyšl rozhodlo pro její reedici. „Těší nás, že se od roku 2009 do současnosti v Litomyšli odehrála řada dalších událostí, které do tohoto vydání připojujeme alespoň obrazovou kronikou,“ dočtete se v doslovu podepsaném současným starostou Radomilem Kašparem a místostarostou Michalem Kortyšem. Vyjádření současného vedení radnice pokračuje osobním přáním a poděkováním:“ Byli bychom rádi, kdyby tato kniha nalezla pozitivní ohlas a stala se nepostradatelnou součástí knihoven. Věříme, že potěší nejen zájemce o dějiny Litomyšle, ale i čtenáře, kteří se rádi dozvědí zajímavé skutečnosti z historie města. Rádi bychom zároveň poděkovali našim předchůdcům, kteří byli před námi v čele našeho překrásného města – i díky jejich práci je na co navazovat, i díky jejich píli a vytrvalosti můžeme být na své město právem hrdí.“

Kniha bude ještě o 16 stránek obsáhlejší než její první vydání. Těšit se můžete na 632 stran podrobných dějin Litomyšle. „V publikaci se dá dozvědět o všem, co se tady kdy stalo,“ potvrzuje Lammel a přirovnává toto dílo k jakési „kuchařce na použití města Litomyšle“. Kniha však nezachycuje pouze Litomyšl v běhu dějin, ale také její okolí. Doporučená prodejní cena publikace je stejná jako v případě prvního vydání, 750 Kč.