Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Najdi - přečti - předej součástí KdybyKulichu

17.6.2010

Vážení milovníci četby,

dovolte mi představit vám projekt s názvem Najdi - přečti -předej.
Každý z vás má doma jistě celou řadu knih, které již podruhé číst nehodlá (například víte, že vrahem je zahradník). Někdo jiný by si však právě tu vaši knihu třeba rád přečetl.

Proto vás tímto vyzýváme, přineste, prosím, tyto knihy na jakékoli náměstí či jiné místo, kde se bude až do 24. července konat akce KdybyKulich. Všechny knihy opatří organizátoři samolepkou s pokyny, a další návštěvníci KdybyKulichu si, kromě zajímavých zážitků, mohou domů odnést také vaši knihu.

Po přečtení doporučujeme zanechat knihu na nějakém vhodném místě, případně předat další osobě. Vhodným místem může být čekárna u lékaře, autobus, vlak, úřad, knihovna, kino či galerie apod.

Sdružení České dědictví UNESCO a Česká inspirace vás zvou na mobilní artistní show s názvem KDYBYKULICH. Svoji pouť odstartovala 11. června v Českém Krumlově, a až do konce července se zastaví ve 23 městech a obcích po celé České republice. Hlavním cílem je oživit historická města a nenásilnou formou upozornit na existenci mnoha krásných památek, které je možné vidět ve městech Českého dědictví UNESCO a České inspirace. Téma historie a památek se bude v rámci KdybyKulichu prolínat také s živou kulturou přesně v souladu s heslem „Žij v živých městech s živými památkami“. Putovat mezi městy budou i nejrůznější amatérské kapely, které tvoří svůj vlastní repertoár. Závěrečné slovo si vezme čtení na dobrou noc. Vrcholem programu se stane unikátní představení s názvem Kámen mudrců v podání Cirque Garuda. Představení vzniká na míru a po skončení mobilní artistní show bude šířit krásu památek UNESCO i v zahraničí. Prozraďme, že půjde o žánr multimediální performance s použitím prvků moderního cirkusu, ale i nejmodernějších hi-tech technologií, včetně několika projekcí.

Dodejme, že nositelem projektu s názvem Živá města – živé památky je obecně prospěšná společnost Terra nostra – malebný kraj a důležitými partnery svazky obcí České dědictví UNESCO a Česká inspirace. Realizace projektu by nebyla možná bez podpory z Integrovaného operačního programu, státního rozpočtu, jednotlivých měst a všech umělců.

Podrobnosti včetně fotogalerie z akce na www.kdybykulich.cz

Dokumenty