Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Na veletrhu Památky Česká inspirace chybět nebude

30.9.2014

Od čtvrtka 23. do pátku 24. října bude Průmyslový palác na Výstavišti v pražských Holešovicích hostit třetí ročník veletrhu Památky. Ani tentokrát zde nebude chybět expozice měst Česká inspirace.    

Rekonstrukce památkových souborů a objektů, jejich financování a současné využití a též odkaz našich předků a podpora řemesel – to jsou základní témata veletrhu.

Mezioborový veletrh představuje výjimečnou příležitost pro prezentaci a ukázky záchrany, konverze historického dědictví; projektování a stavitelství; a oblast památkové péče. Své místo zde má restaurátorství a umělecké řemeslo, ochrana a zabezpečení staveb a jejich částí a vybavení, materiály, technologie a řemeslné postupy pro rekonstrukci památkových objektů, prvky a  systémy technické infrastruktury a technického vybavení budov, požární ochrana a zabezpečení objektů a areálů, ovšem také rozsáhlá problematika soudobého využití památek a památkových souborů, jejich zakotvení v současných sídlech i krajině, vč. širokého segmentu cestovního ruchu a řada dalších témat. Nedílnou součástí  je také odkaz našich předků a podpora řemesla.
Máte možnost se více seznámit a dozvědět na novinky vystavovatelů.

Partnerem veletrhu: Český rozhlas; veletrhu pravidelně poskytuje záštitu: Ministerstvo kultury ČR; Ministerstvo pro místní rozvoj ČR; Národní památkový ústav; Hlavní město Praha; Kardinál Dominik Duka OP, arcibiskup pražský, primas český; Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska; Fakulta architektury ČVUT; ČKAIT - Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě; Asociace krajů ČR; Národní technické muzeum; Federace židovských obcí a Asociace majitelů hradů a zámků.

V čele veletrhu stojí Čestný veletržní výbor, jehož složení je zárukou vysoké odborné úrovně celé akce: Prof. Ing. akad. arch. Václav Girsa, vedoucí Ústavu památkové péče FA ČVUT; Ing. arch. Naděžda Goryczková, generální ředitelka, Národní památkový ústav; Mgr. Jiří Skalický, ředitel odboru památkové péče, Magistrát hl. m. Prahy;  Ing. arch. Kamila Matoušková, Ministerstvo pro místní rozvoj; Mgr. Jiří Vajčner, Ph.D, ředitel Odboru památkové péče, Ministerstvo kultury ČR; Fr. Benedikt T. Mohelník OP,ThD., provinciál Řádu dominikánů v ČR; Ing. Vladimír Lažanský, majitel zámku Chyše, Asociace majitelů hradů a zámků; Mgr. Květa Vitvarová, tajemnice Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska; Bc. Karel Ksandr, generální ředitel, Národní technické muzeum; Ing. Aleš Kozák, ředitel, Institut pro památky a kulturu; JUDr. Tomáš Kraus, tajemník, Federace židovských obcí; Mgr. Jan Rapin, předseda, Via Tempera Nova, o.s.; Jaroslav Navrátil, předseda, Klub Za starou Prahu.

Připravujeme i letos velmi bohaté doprovodné programy, semináře, konference, interaktivní ukázky, workshopy, výstavy..., o které je u návštěvníků velký zájem.

Těšíme se na Vaši návštěvu na veletrhu PAMÁTKY 2014!