Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Moderní architektura v Jindřichově Hradci

Aqua show – sv. Florián

Ve městě, stavícím především na neoddiskutovatelném historickém bohatství, najdou návštěvníci i jednu zcela moderní zajímavost. V Růžové ulici bylo v roce 2012 otevřeno Obchodně – medicínské centrum sv. Florián, v jehož pasáži je umístěna unikátní aqua show. Jedná se o nádhernou podívanou, v níž se prolínají světelné efekty, videoprojekce a obrazce tvořené kapkami padající vody s působivou hudbou.

Stará radnice – rekonstrukce

Vůbec nejstarší zpráva o kamenné budově radnice pochází z roku 1493, to už ovšem nějaký čas stála. Za dobu své existence prošla řadou úprav, mimo jiné i díky požáru na počátku 17. století. Zatím poslední rozsáhlá oprava pomohla uvést v život myšlenku na zbudování objektu s výstavními prostorami a expozicemi, jež jsou zpřístupněny veřejnosti. I přes provedenou rekonstrukci si budova zachovala svůj historický ráz.

Stará radnice – obřadní síň Jana Kotěry

Budova bývalé radnice na náměstí Míru se může pochlubit řadou zajímavostí. Například v roce 1494 do ní instaloval nový hodinový stroj pravděpodobný tvůrce známého staroměstského orloje mistr Hanuš. Z interiérů budovy je nejpozoruhodnější secesní zasedací síň ve druhém patře, upravená na počátku 20. století podle návrhu předního českého architekta Jana Kotěry.