Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Mobilní artistní show KdybyKulich startuje!

7.6.2010

Sdružení Česká inspirace a České dědictví UNESCO vás zvou na mobilní artistní show s názvem KDYBYKULICH. Svoji pouť odstartuje 11. června v Českém Krumlově, a až do konce července se zastaví ve 23 městech a obcích po celé České republice. Hlavním cílem je oživit historická města a nenásilnou formou upozornit na existenci mnoha krásných památek, které je možné vidět ve městech Českého dědictví UNESCO a České inspirace. Téma historie a památek se bude v rámci KdybyKulichu prolínat také s živou kulturou přesně v souladu s heslem „Žij v živých městech s živými památkami“. Putovat mezi městy budou i nejrůznější amatérské kapely, které tvoří svůj vlastní repertoár. Závěrečné slovo si vezme čtení na dobrou noc. Vrcholem programu se stane unikátní představení s názvem Kámen mudrců v podání Cirque Garuda. Představení vzniká na míru a po skončení mobilní artistní show bude šířit krásu památek UNESCO i v zahraničí. Prozraďme, že půjde o žánr multimediální performance s použitím prvků moderního cirkusu, ale i nejmodernějších hi-tech technologií, včetně několika projekcí.

Odpolední program bude plný her, hlavolamů a soutěží pro děti. Pro dospěláky připravujeme soutěž v pletení šály nebo pravou, nefalšovanou knihovnu, která bude plná knih nejen s vazbou na města UNESCO či České inspirace. V knihovně se budete moci zúčastnit také projektu Najdi – přečti – předej. Smyslem je podpořit četbu. Mnozí z nás máme jistě doma celou řadu knih, které již podruhé číst nehodláme (víme například, že vrahem je zahradník). Někdo jiný by si však právě tyto naše knihy možná rád přečetl. Proto tímto vyzýváme všechny milovníky četby, přineste, prosím, tyto knihy na náměstí, kde bude probíhat akce KdybyKulich. Všechny knihy opatří organizátoři samolepkou s pokyny, a další návštěvníci KdybyKulichu si, kromě zajímavých zážitků, mohou domů odnést také vaši knihu. Po přečtení doporučujeme zanechat knihu na nějakém vhodném místě, případně předat další osobě. Vhodným místem může být čekárna u lékaře, autobus, vlak, úřad, knihovna, kino či galerie apod.

Zopakujme, že v každém městě nás od jedenácti hodin dopoledne čeká denní program plný her, hlavolamů a soutěží s názvem Máš pod kulichem. Nachystaná je pravá letní koulovačka, stavění sněhuláků, chytání vánočních kaprů, pletení šály a mobilní knihovna. Zahájení hudebního minifestiválku od 17 hodin bude patřit vždy místní skupině, pokračovat bude většinou kapela z města UNESCO či České inspirace. O vrchol hudebního večírku se postará vždy nějaká „hvězdička“, často opět s vazbou na města UNESCO. V žádném z měst nebude chybět představení Kámen mudrců a milým překvapením na závěr se stane čtení na dobrou noc. Všechna města se tedy zcela jistě mají na co těšit!

Dodejme, že nositelem projektu s názvem Živá města – živé památky je obecně prospěšná společnost Terra nostra – malebný kraj a důležitými partnery svazky obcí České dědictví UNESCO a Česká inspirace. Realizace projektu by nebyla možná bez podpory z Integrovaného operačního programu, státního rozpočtu, jednotlivých měst a všech umělců.

Dokumenty