Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Města České inspirace budou i letos inspirovat na veletrzích cestovního ruchu

28.12.2016

Veletrhy cestovního ruchu mají v oblasti prezentace destinací stále nezastupitelnou roli. Materiály z měst České inspirace nebudou proto ani letos na těch nejvýznamnějších českých i zahraničních akcích chybět. Některých veletrhů se zástupci sdružení účastní osobně, na jiných jsme zastupováni nejrůznějšími organizacemi – např. agenturou CzechTourism nebo Českým dědictvím UNESCO.

V letošním roce jsme zahájili prezentací na mezinárodním veletrhu turistických možností v regionech s názvem Regiontour Brno (19. - 21. ledna 2017). Zároveň byla v Utrechtu na veletrhu Vacantie (10. - 15. ledna 2017) představeno nové pexeso nejen pro děti.   

Česká inspirace nechyběla ani koncem ledna na veletrh Slovakiatour Bratislava. Další důležitou veletržní zastávkou, na které se to bez nás neobejde, je nejvýznamnější akce svého druhu nejen v České republice, ale i v regionu střední Evropy, pražský únorový veletrh Holiday World (16. - 19. února 2017). Zde budeme opět ve společné expozici s Českým dědictvím UNESCO a kromě jiného zde dojde také k vyhodnocení dalšího kola nekonečné internetové soutěže.

Nemůžeme vynechat ani na veletrhu Infotour v Hradci Králové (10. - 11. 3. 2017), zářijový veletrh ITEP Plzeň či veletrh Památky. Ze zahraničních veletrhů z druhé poloviny roku připomeňme alespoň TC Lipsko.  

Vedle účasti na veletrzích cestovního ruchu plánujeme i další outdoorové prezentační aktivity. Smyslem je prezentovat turistické atraktivity v místech s velmi vysokou koncentrací potencionálních návštěvníků. Budeme vybírat jednodenní až víkendové akce – využijeme k tomu již zavedených kulturních, historických a městských akcí, které mají velkou návštěvnost. Časově půjde o hlavní turistickou sezónu v roce 2017. Součástí budou také drobné soutěže na místě. Jsme přesvědčeni o tom, že i takovéto akce dokáží dostat naše památky do povědomí lidí, ze kterých se snad časem stanou i návštěvníci. Také tyto akce přispívají ke stále rostoucí návštěvnosti měst České inspirace.