Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Litomyšlské Toulovcovy prázdninové pátky poprvé v Chebu

10.8.2016

V rámci projektu Ozvěny festivalů 2016 bude mít festival Toulovcovy prázdninové pátky možnost představit se v rámci festivalu Babí léto až v dalekém Chebu. Konkrétně přiveze Česká inspirace koncert Pavla Dobeše!   

 

BABÍ LÉTO
SOBOTA 3.9.2016 NA CHEBSKÉM HRADĚ
ZAČÁTEK V 17 HODIN

ČESKÁ INSPIRACE UVÁDÍ KONCERT PAVLA DOBEŠE JAKO OZVĚNU FESTIVALU
TOULOVCOVY PRÁZDNINOVÉ PÁTKY Z LITOMYŠLE. 

Ozvěny festivalů, putující městy sdruženými ve svazku Česká inspirace, oživují památkové objekty, podporují cestování za živou kulturou, a také propagují města, ve kterých se konají.

V praxi to znamená, že vždy jedno představení festivalu jednoho z měst České inspirace je přeneseno do dalšího členského města. Tímto způsobem se oblíbené festivaly prezentují i tam, kde nejsou doma. Každé z osmi měst sdružených v České inspiraci jeden festival „vyváží“ a jeden „dováží“.     

V Litomyšli se v letošním roce v rámci Smetanovy výtvarné Litomyšle představil festival Chebské dvorky. Zákoutí místních hospůdek i kaváren vyzdobila díla umělců domácích či těch, kteří jsou s Litomyšlí spjatí třeba jen srdcem. Litomyšlské potěšily výstavy obrazů, malování v přímém přenosu i světelná instalace, součástí ozvěny byly i koncerty.

Na oplátku k nám do Chebu Litomyšl posílá ozvěnu festivalu Toulovcovy prázdninové pátky. Litomyšlská festivalová ozvěna je součástí programu našeho chebského festivalu Babí léto a Česká inspirace vám přeje příjemný hudební zážitek.

Města České inspirace jsou města plná života!

 

 

Dokumenty