Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Litomyšl úspěšná ve Velké ceně cestovního ruchu 2015/2016

26.1.2016

V závěru prvního dne mezinárodních veletrhů cestovního ruchu Go & Regiontour byla na brněnském výstavišti slavnostně předána ocenění v soutěži Velká cena cestovního ruchu. V devátém ročníku prestižní ankety hodnotila odborná porota projekty přihlášené do kategorií Nejlepší jednotná kampaň, Nejlepší turistický produkt, Nejlepší elektronická komunikace a Nejlepší lázeňský a wellness balíček. Široká veřejnost pak rozhodla o vítězích v kategorii Nejlepší cestovní kancelář.

Litomyšl měla své želízka v ohni hned ve dvou kategoriích a v obou byla úspěšná. Skvělé druhé místo získal svazek obcí Českomoravské pomezí, jehož je Litomyšl členem, v kategorii Nejlepší jednotná kampaň. Úspěšný byl soubor materiálů spojených s marketingovou kampaní Českomoravské pomezí – Navlékněte si svůj náhrdelník zážitků. Odborná porota ocenila u projektu Českomoravského pomezí jeho pestrou a ucelenou komunikaci a srozumitelné grafické zpracování. Kampaň je dle mínění porotců dobrým příkladem kvalitně odvedené práce a výborně zvládnuté komunikace v cestovním ruchu. Připomeňme, že prvenství v této kategorii získalo již v roce 2009 sdružení České dědictví UNESCO.

Speciální cenu Veletrhů Brno, a.s. získalo město Litomyšl za lázeňský balíček Litomyšl – lázně ducha v kategorii Nejlepší lázeňský a wellness balíček. Miloň Mlčák, ředitel projektů Go a Regiontour, k tomu uvedl: „Litomyšl samozřejmě není lázeňským místem v pravém slova smyslu, přesto nás její produkt přihlášený do této kategorie zaujal. Oceňujeme skutečnost, že se v zájmu propagace města podařilo sdružit aktivity více subjektů, díky kterým má návštěvník Litomyšle možnost výběru buď wellness pobytu s procedurou nebo aktivně stráveného volného času. Osobně pozitivně hodnotím zaměření na ducha, duševní pohodu a rovnováhu.“

O prestižním charakteru soutěže vypovídá fakt, že ceny vítězům předávaly osobnosti jako předseda Asociace cestovních kanceláří ČR Viliam Sivek, prezident Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Roman Škrabánek či náměstkyně ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Ta v závěrečném proslovu mimo jiné uvedla: „Současná bezpečnostní situace ve světě má velký dopad na cestovní ruch. V této souvislosti mě těší, že se do soutěže přihlásilo tolik regionálních hráčů, kteří nabízejí produkty domácího cestovního ruchu, jenž bude sílit. Občanům, kteří se vydají do zahraničí, samozřejmě přeji, aby se cítili jako v bavlnce v péči našich cestovních kanceláří.“  

V rámci veletrhu Regiontour proběhlo v Brně setkání starostů měst UNESCO a České inspirace, kteří společně pokřtili kalendáře na rok 2016. Při příležitosti představení marketingových novinek se zde setkali i starostové a zástupci měst sdružených v Českomoravském pomezí.

V samém závěru prvního veletržního dne bylo podepsáno také Memorandum o spolupráci mezi Fórem cestovního ruchu České republiky zastoupeném Viliamem Sivkem a Českým dědictvím UNESCO. Členem tohoto svazku obcí je i Litomyšl, sdružení má v našem městě dokonce sídlo. Fórum cestovního ruchu je nezávislou komunikační platformou pro koordinaci a prezentaci zájmů podnikatelů v cestovním ruchu. Mezi zakladatele patří například Asociace cestovních kanceláří ČR, Svaz léčebných lázní ČR, Asociace hotelů a restaurací ČR či Asociace průvodců ČR.

Věříme, že všechny tyto aktivity přispějí ke zvýšení návštěvnosti v Litomyšli i v dalších členských městech. Rok 2016 bude pro domácí cestovní ruch velkou výzvou, tak si držme palce!