Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Litomyšl bude v roce 2017 srdeční záležitostí

28.12.2016

Hlavním marketingovým heslem našeho města pro rok 2017 bude Litomyšl – srdeční záležitost. Stejný titul zdobí i nástěnný kalendář na příští rok. Na rozdíl od minulých let zde však nenajdete fotografie, ale malby. Respektive reprodukce několika překrásných obrazů našeho města ze sbírek městské galerie a regionálního muzea. Pro autory těchto obrazů bezesporu musela být Litomyšl srdeční záležitostí – na jejich práci je to vidět. To samé lze říci i o architektech, které se podílejí na soudobé tváři Litomyšle.
Věříme, že Litomyšl je srdeční záležitostí i pro vás, hrdé Litomyšlany. Téma tří srdcí nás v roce 2017 bude provázet i díky nové trojici živých zvonů, které díky vaší velkorysosti budou v chrámu Nalezení sv. Kříže bít snad již o Velikonocích. Přesně 75 let poté, co byly ty poslední zrekvírovány. Jsme si jistí, že jejich zvuk zahřeje srdce mnoho lidí…
Z velké lásky vyrostla i naše velká chlouba – zámek. Vratislav z Pernštejna ho dal vystavět pro svoji choť, Marii Manrique de Lara. Ta zase do Čech přivezla slavné Pražské jezulátko, jehož má v úctě velká část španělsky mluvícího světa.
K tomu, aby byla Litomyšl srdeční záležitostí také pro návštěvníky našeho města, můžeme přispět úplně všichni. Někteří z nás mají možnost uspořádat akce, co opravdu chytnou za srdce, ostatní mohou přispět k srdečné atmosféře například dobrou radou, svým chováním či třeba jen úsměvem. Tak tedy hurá do roku se sedmičkou na konci – ať je šťastný!