Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Koupání v Litomyšli

Pokud pomineme bazének v Klášterních zahradách, litomyšlské kašny a říčku Loučnou, dá se v Litomyšli výborně cákat na dalších dvou místech. Při ideálním počasí doporučujeme malým i velkým návštěvu městského koupaliště. Najdete zde padesátimetrový plavecký bazén se skokanskými můstky a deset metrů dlouhou skluzavku. Dále je zde pětadvacetimetrový plavecký bazén a tobogán. Voda v bazénech je přihřívána a teplota vody v bazénech se pohybuje mezi 21°C až 25°C.

K odpočinku, opalování a pravému vyřádění lze využít upravené travnaté plochy či dřevěné opalovací paluby. K aktivnímu odpočinku si lze pronajmout hřiště pro plážový volejbal. Litomyšlské koupaliště získalo certifikát se čtyřmi hvězdičkami z pěti možných.

Pokud počasí venkovnímu plavání nepřeje, je pro vás otevřený Městský plavecký bazén. Tento architektonický skvost získal mnoho cen a pyšní se pěti drahami o délce 25 metrů. Je zde i neplavecký dětský bazén, vstupní sedací schody, vodní sopka a tři chrliče využitelné také pro masáž zad a šíje. Nechybí ani vířivka, tobogán o celkové délce 64 metrů a atraktivní venkovní výplavový bazén osazený anatomicky tvarovanými sedacími lavicemi a perlinkou. Děti se zde nejen řádně vycákají, ale také ideálně vyřádí a možná i trošku unaví – to ale zjistíte až večer.