Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Klicperovo divadlo v Hradci Králové

Klicperovo divadlo bylo otevřeno v roce 1885, profesionální soubor zahájil činnost v roce 1949. Největších úspěchů dosáhl až po převratu v roce 1989. Od této doby se celý areál Klicperova divadla na starém městě proměnil k nepoznání, jeho deset historických domů včetně hlavní divadelní budovy prošlo zásadní rekonstrukcí, která s narůstající uměleckou úrovní způsobila, že se Klicperovo divadlo, od roku 2007 obecně prospěšná společnost, stalo přirozeným kulturním centrem Hradce Králové - metropole severovýchodních Čech.

Bylo také čtyřikrát jmenováno Divadlem roku České republiky, a to na základě prestižní ankety Nadace Alfreda Radoka. Klicperovo divadlo o.p.s. je každoročně hlavním pořadatelem festivalů Divadlo evropských regionů a Čekání na Václava, působí v Hradci Králové na čtyřech scénách - hlavní 400 míst, Studio Beseda 130 míst, komorní scéna V podkroví 50 míst a letní scéna 300 míst.

V Klicperově divadle najdete také 20 let existující Galerii U Klicperů, která pro každou divadelní sezonu připravuje sérii výstav malířů, grafiků i sochařů. Ve foyeru hlavní scény nemůžete minout Boutique - divadelní prodejnu, kde na vás čekají divadelní periodika, zajímavé knihy o divadle a jeho tvůrcích, stejně tak o našem městě Hradci Králové, zakoupit si můžete programy ke všem aktuálně uváděným inscenacím. V areálu hlavní scény najdete rovněž Divadelní klub a restaurace Satchmo s inspirativním prostředím.