Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Kde se vycákat v okolí Telče

Asi 1 km za Telčí je rybník Roštejn s travnatou pláží, s dětským hřištěm i s občerstvením. Pro malé děti je v rybníku oplocen prostor (hloubka max. 1 m). Využít můžete i workoutové hřiště. Workout se v poslední době stává stále populárnější. Jde o venkovní posilování, tělocvičnu v přírodě, která je určena pro silové cvičení s vlastní vahou těla.

Nedaleko od Telče se nachází Velký a Malý Pařezitý rybník. Velký Pařezitý rybník s čistou, rašelinou charakteristicky zabarvenou vodou najdete nedaleko obce Řásné (9 km) a Malý Pařezitý rybník se nachází za obcí Řídelov (7 km). Od Malého Pařezáku je krásný pěší nebo cyklistický výlet na blízký hrad Roštejn.

Velký a Malý Pařezitý rybník stavěl Jakub Krčín. Oba rybníky svému jménu vděčí za to, že byly postaveny v lesích. Na jejich dně se dodnes nacházejí téměř zkamenělé pařezy kdysi vykácených mohutných smrků a dubů. Tyto pařezy je možné spatřit jen při podzimních výlovech ryb, kdy se rybníky vypouštějí.

Přímo u centra města se můžete s dětmi projet na lodičkách po Štěpnickém rybníku, kdy z hladiny vidíte zadní část zámku a věže kostelů. A ve velkých parných dnech se můžete osvěžit přímo na náměstí pod starobylou pumpou, která dříve sloužila jako zdroj vody pro místní obyvatele.