Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Kalendáře opět slaví úspěch!

30.6.2020

V Lysé nad Labem byly 18. června vyhlášeny výsledky soutěže turisticko-propagačních materiálů TURISTPROPAG. Mezi desítkami brožur, letáků, publikací, map, katalogů a kalendářů se opět neztratily ani naše kalendáře. Druhé místo v kategorii Turistická informace roku 2020, podkategorii kalendáře, získal stolní kalendář České inspirace a Českého dědictví UNESCO. Kromě fotografií zde porota ocenila řadu pozvánek na kulturní akce, které jsou součástí kalendária. První místo v této kategorii získal nástěnný kalendář „Litomyšlské hvězdy 2020“. Jsme rádi, že porotu zaujala kombinace 12 osobností a k nim přiřazených míst, se kterými jsou v Litomyšli spjatí. Kromě krásných fotografií zaujaly i portréty osobností od Jana Kaliny.

O pomyslnou třetí příčku se dělil kalendář města Chomutova a Českého dědictví UNESCO – se shodným počtem bodů. Všechny tři kalendáře graficky připravil Jiří Mělnický z tiskárny HRG Litomyšl.          

„V porotě jsem od začátku soutěže a musím říct, že celková úroveň materiálů roste. Hodnocení nebylo vůbec jednoduché. Posuzovalo se grafické provedení, obsah i užitečnost materiálu. Někdy jsme nad materiály vedli velkou diskusi,“ uvedla předsedkyně poroty Michaela Bělinová.

Dodejme, že soutěž TURISTPROPAG navázala na podobnou přehlídku, která se konala před lety v Písku. Materiály města Litomyšl a svazků obcích, kterých je členem, zde sbírají ocenění pravidelně. Za to patří velký dík všem, kdo se na jejich přípravě podílí a udržuje dlouhodobě jejich vysokou úroveň.