Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Inspirativní Ozvěny festivalů

27.5.2015

V roce 2015 si Česká inspirace připomíná 20 let od svého založení. Symbolicky právě v tomto roce jsme se rozhodli nadělit vám další inspirativní novinku - Ozvěny festivalů.  
Celá akce má za cíl oživit památkové objekty, podpořit putování za živou kulturou, ale také propagovat festivaly i města, ve kterých se konají.
V praxi jde o záměr přenést jedno festivalové představení známých festivalů do jiného členského města. Tímto způsobem představíme oblíbené festivaly v místech, která pro ně nejsou domovskou scénou. Zároveň se pokusíme odprezentovat specifika měst, ve kterých je ten který festival doma. Každé z osmi měst sdružených v České inspiraci jeden festival „vyváží“ a jeden „dováží“.     

Princip se pokusíme vysvětlit na konkrétní ozvěně. V pátek 24. července 2015 bude v Telči zahájen již 33. ročník velmi oblíbeného festivalu Prázdniny v Telči. Poprvé v historii bude tento festival představen v ten samý den i v Litomyšli. Od 18.00 hodin sehraje na Toulovcově náměstí Divadlo Rolnička z Liberce Letní dračí pohádku a od 19.30 se zde vystoupí stálice Prázdnin v Telči Žalman a spol. Prázdninové nocturno bude od 22.00 hodin v litomyšlském zámeckém sklepení a představí se zde Holoubek trio. A který festival vyveze na oplátku Litomyšl? V roce 230. výročí od narození M. D. Rettigové to budou právě gastroslavnosti, které nesou jméno po této významné kuchařce. Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové budou mít svoji ozvěnu v Telči 14. srpna 2015.

Obecně lze říci, že jde o poměrně organizačně náročnou aktivitu, která by však mohla mít velmi kladné ohlasy. V budoucnu se dají očekávat i výrazné zpětné vazby v cestování za živou kulturou do měst, ze kterých byl „ochutnávkový“ koncert.
Tak se dobře bavte, cestujte a užívejte si neopakovatelnou atmosféru měst České inspirace, která je ještě umocněna skvělými výkony umělců v nejrůznějších uměleckých žánrech.
A nezapomeňte, města České inspirace jsou města plná života!  

Ozvěny festivalů 2015

  • Chebské dvorky tentokrát v Jindřichově Hradci: 1. - 30. 4. 2015
  • Okolo Třeboně v Poličce: 6. 6. 2015
  • Den města Jindřichův Hradec v Hradci Králové: 7. 6. 2015
  • Prázdniny v Telči tentokrát v Litomyšli: 24. 7. 2015
  • Jazz goes to town tentokrát v Třeboni: 13. 8. 2015
  • Gastronomické slavnosti M. D. Rettigové poprvé v Telči: 14. 8. 2015
  • Mimefest Polička tentokrát v Kutné Hoře: 22. – 23. 8. 2015
  • Kutnohorský Tyjátrfest tentokrát v Chebu: 3. 12. 2015

       

Dokumenty