Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Hýbej se v Jindřichově Hradci

Discgolf – je jedním z nejrozšířenějších sportů s létajícím diskem, odvozeným z klasického golfu, kdy cílem hry je podobně jako v golfu dokončit jamku co nejmenším počtem úderů. Discgolfové hřiště se nachází přímo v centru města v Mertových sadech. Hra je určena pro vyznavače aktivního trávení volného času, ideální společenská hra pro rodiny s dětmi nebo skupinky. Disky je možné zakoupit nebo si zdarma zapůjčit v Informačním středisku.

Přes kopec na Hradec aneb Jindřichohradecký pedál – cyklistická vyjížďka s bohatým doprovodným programem. Koná se 2x ročně , vždy v květnu při zahájení letní turistické sezóny a v říjnu při ukončení turistické sezóny. V rámci akce je vždy losováno jízdní kolo a mnoho menších užitečných cen nejen pro cyklisty.

Tour de Kids – celonárodní akce se koná v květnu také v Jindřichově Hradci. Pro nejmenší cyklisty je připraven závodní okruh v centru města. Všichni zúčastnění obdrží diplomy a drobné ceny. V rámci akce je také prováděna osvěta správné a bezpečné jízdy na kole nejen ve městě ,ale i na cyklostezkách a silnicích.