Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Hudební Polička

Polička město Bohuslava Martinů. Nenechte si ujít návštěvu magického místa, kde se slavný hudební skladatel narodil. Rodná světnička Bohuslava Martinů se nachází ve věži kostela sv. Jakuba ve výšce 36 metrů, zde žil malý Bohuslav s rodinou do svých 11 let.  Jeho otec Ferdinand zde vykonával práci pověžného, a zároveň své ševcovské řemeslo.  Vystoupejte 192 schodů do věže a prohlédněte si světničku s dobovým originálním nábytkem rodiny Martinů, čeká Vás i krásný výhled na město a jeho okolí.

O životě a díle skladatele podrobně vypráví expozice Barevný svět v Centru Bohuslava Martinů, nenechte si návštěvu ujít. Bohuslav Martinů je v Poličce i pochován, jeho hrob najdete na hřbitově sv. Michaela. Slavný skladatel byl do rodné Poličky převezen až 20 let po svém úmrtí ve Švýcarsku.  Pohřbena je zde i jeho francouzská manželka Charlotte.

Oživené prohlídky rodné světničky B. Martinů ve věži kostela sv. Jakuba – o životě rodiny Martinů na věži vypráví postavy v kostýmech - sestra Bohuslava Martinů Marie nebo tatínek Ferdinand, na housličky hraje malý Bohoušek Martinů.  Oživené prohlídky probíhají pravidelně v červenci a v srpnu.

Martinů fest – květen  –  festival klasické hudby věnovaný odkazu Bohuslava Martinů.

Festival Polička Jazz – duben – tradiční festival plný kvalitní a energií nabité jazzové hudby.

Festival Polička 555 – víkend plná hudby různých žánrů, kdy hlavní scénou je poličské náměstí.