Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Hradecké lesy plné zážitků a pohybu

Na jednu z novinek se mohou těšit cyklisté, bruslaři i pěší, kteří využijí 10km okruh vedoucí hradeckými městskými lesy z Malšovic. Okruh, který patří k nejrozlehlejším svého druhu v České republice, je veden po Hradečnici od lesního hřbitova k hájovně U Dvou šraňků, kde odbočuje vlevo ke krytému ohništi, odtud mohou cyklisté a bruslaři nově pokračovat po cestě s asfaltovým povrchem k Stříbrnému rybníku. Trasa dále vede krajem lesa po Smiřické hrázi ke Zděné boudě. Tady navazuje na asfaltovou komunikaci, která všechny zavede na výchozí místo k lesnímu hřbitovu. Rovinatý terén, zábavné a naučné stezky lákají do hradeckých lesů rodiny s dětmi, kteří mohou využít altány k odpočinku či krytá ohniště ke grilování.

Na dřevěném Rytířském hradišti, který se nalézá na mýtině v pomyslném trojúhelníku mezi lesním hřbitovem a nádržemi U Kříže a Češík mají děti možnost pohybu po hradbách, věžích a k dispozici je i malý amfiteátr a nechybí ani jeskyně čarodějnice.

Do hradeckých lesů se vydejte s dětmi na 2km vodnickou stezku, kde na 10 zastavení objevíte krásu rybníků Biřičky, Cikánu a Datllku a poznáte i jejich obyvatele jako Vodníka Lopucha, trpaslíka Mátu nebo vodní strašidlo Huhláka. S pohádkami výtvarnice a spisovatelky Marty Pohnerové se setkáte i na pohádkové stezce, kde potkáte draka Větvičku, borůvkovou vílu a další postavičky vyřezávané ze dřeva na téměř 3 km dlouhé stezce, která startuje od zrekonstruovaného rekreačního objektu Mazurová chalupa a vine se lesy až k rybníku Výskyt. Novinkou nejen pro děti je nově zřízené oplocení chovu divočáků kousek od cesty Hradečnice naproti odbočce k vodní nádrži Olšina.