Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Fotosoutěž Kouzlo sgrafit

30.4.2018

Státní zámek Litomyšl vyhlašuje již 4. ročník návštěvnické fotosoutěže, tentokrát na téma Litomyšl – kouzlo sgrafit. V roce 2018 oslaví zámek své 450. narozeniny. Soutěž začíná 1. dubna a končí s posledním otvíracím dnem 28. října 2018.

Od 1. 4. do 28. 10. 2018 se mohou návštěvníci litomyšlského zámku zapojit do nové fotografické soutěže, letos na téma Litomyšl – kouzlo sgrafit. 18. března 1568 byl položen základní kámen nového reprezentačního zámku nejvyššího kancléře pana Vratislava z Pernštejna. Datum začátku stavby určili urozenému majiteli astrologové. A úspěšně, protože krásu renesančního zámku v Litomyšli mohou návštěvníci obdivovat už 450 let. Ve 20. století byla obnovena nádherná sgrafitová výzdoba stěn litomyšlského zámku, a to týmem restaurátorů pod vedením Olbrama Zoubka. Stala se pro zámek charakteristickou.

 Pokud se návštěvníkům zámku podaří zachytit zajímavou fotografií sgrafitového zdobení zámeckých fasád této památky UNESCO, mohou fotografii poslat na speciální email kouzlosgrafit@seznam.cz a zapojit se tak do letošní fotosoutěže.

Fotosoutěž na téma Litomyšl – kouzlo sgrafit, jako řada dalších kulturních akcí v roce 2018, je součástí oslav 450. narozenin zámku v Litomyšli.

V soutěži se hraje o rodinné volné vstupenky na litomyšlský zámek na rok 2018, knihy z produkce Národního památkového ústavu, publikace o českých hradech a zámcích, či drobné upomínkové předměty z Litomyšle.

Podrobnosti o soutěži:
Téma:    „Litomyšl – kouzlo sgrafit“
Pořadatel: Státní zámek Litomyšl a územní památková správa Národního památkového ústavu na Sychrově.
Doba trvání: 1. 4. 2018 – 28. 10. 2018
Rozsah: Soutěž je určena pro širokou veřejnost

Podmínky soutěže:
Jeden soutěžící může do soutěže poslat maximálně 3 fotografie.

  1. Fotografie přijaté do soutěže musí být odeslány do 28. 10. 2018 do 23:59 hod. na e-mail soutěže kouzlosgrafit@seznam.cz. 
  2. Fotografie by měly být doplněny názvem a kontaktem (jméno, tel. + e-mail) na autora.
  3. Velikost 1 fotografie (vzhledem k jejich možnému dalšímu zpracování) by měla být cca 1 MB.
  4. Zasláním fotografie souhlasí autor s jejím případným pozdějším použitím pro propagační účely zámku a dalších ročníků soutěže, stejně jako s podmínkami soutěže.
  5. Zasláním fotografie do soutěže odesílatel současně prohlašuje výhradní držení všech autorských práv k fotografii.
  6. Výherce/výherci nemohou požadovat finanční plnění za cenu/ceny získané v soutěži.

Více také na http://www.zamek-litomysl.cz/.