Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Film a Jindřichův Hradec

Film Historie Jindřichova Hradce v animační zkratce

Město Jindřichův Hradec se experimentů rozhodně nebojí. Důkazem toho je zajímavé DVD z roku 2011 s názvem Historie Jindřichova Hradce v animační zkratce. Film velmi zábavnou a poutavou formou nabízí divákům sondu do mnohdy pohnuté historie města a důležitými milníky je přivede až k současné podobě perly jižních Čech.

Muzeum fotografie a moderních obrazových médií – výstavy s filmovou tématikou

V Muzeu fotografie a moderních obrazových médií najdou návštěvníci řadu zajímavých expozic a výstav, věnovaných jak jinak než fotografiím. Čas od času ale muzeum sáhne i po netradiční formě prezentace a divákům tak nabídne nevšední zážitek. Například fotografická výstava Vinnetou za kulisou/Mír s tebou, bratře byla doplněna řadou trojrozměrných předmětů a dobových materiálů, které byly v tomto rozsahu vystavovány poprvé.

Stará radnice – Večerníčky

Nově zrekonstruovaná budova bývalé radnice na náměstí Míru nabízí návštěvníkům kromě jiného i dětský interaktivní sál v prvním poschodí. Symbolicky tady první sezónu zahájila výstava Pohádky nejen na večer – večerníčkové postavy v životní velikosti. Promítané filmy a dokumenty na téma večerníčků, které letos slaví 50. výročí od svého prvního televizního vysílání, doplnila výstava souvisejících předmětů nebo nabídka aktivit pro menší i větší děti.