Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Festivaly v Hradci Králové

Hradec Králové díky rozmanité nabídce festivalů láká jak do historického centra města, tak i do Festivalparku příznivce nejen divadla, hudby ale i tance.

MEZINÁRODNÍ FESTIVAL DIVADLO EVROPSKÝCH REGIONŮ A OPEN AIR PROGRAM je každoroční červnovou oslavou divadla, kdy se odehraje kolem 220 představení na dvaceti scénách, pod širým nebem v historickém centru a ulicích města. Nedílnou součástí jsou workshopy, koncerty, výstavy a setkání divadelníků.

WORLD MUSIC FESTIVALU NA JEDNOM BŘEHU je hudební festival se zaměřením na ethno, latin, folk, reggae či blues, kvalitní hudební nabídka z oblasti world music a české jazzové scény.

JAZZ GOES TO TOWN je prestižní hudební přehlídka, která pravidelně v 5 říjnových dnech přináší do hudebních sálů i na méně posluchačsky obvyklá místa Hradce Králové jazz ve všech jeho podobách.

FESTIVAL DĚTSKÉHO TANCE je taneční přehlídla stylu street dance, která v sobě zahrnuje nesoutěžní přehlídku nejúspěšnějších tanečních formací stylu street dance.

Tradiční FOLKLÓRNÍ FESTIVAL, kdy si v Pardubicích a v Hradci Králové podávají ruce dobří sousedé a přátelé folklóru, se koná v červnu.

SBOROVÉ SLAVNOSTI je festival zaměřený na dětské sbory. Ve čtyřech dnech se v Hradci Králové a dalších městech představí ty nejlepší sbory z České republiky, Polska, Maďarska a Slovenska. Mimo koncertů se zároveň během festivalu koná mnoho workshopů a master class.

Divadelní festival ČEKÁNÍ NA VÁCLAVA každoročně zahajuje novou divadelní sezonu v Klicperově divadle. Festival je přehlídkou produkce velkých malých divadel z celé republiky i zahraničí.

FESTIVAL HUDEBNÍ FÓRUM Hradec Králové, který pořádá Filharmonie Hradec Králové ve spolupráci s Českým rozhlasem 3 – Vltava a vytváří reprezentativní panorama děl 2. poloviny 20. století a počátku 21. století. Jeho koncerty díky své atraktivitě i vysoké interpretační úrovni vysílá Český rozhlas v přímém přenosu nebo je přebírá Evropská vysílací unie (EBU) do své sítě.

Velké plátno a moderní sál kina Bio Central představuje v rámci festivalu CINEMA OPEN nezávislý proud české kinematografie.

FESTIVALPARK je areál ležící na ploše bývalého vojenského letiště vytvořený pro hudební, kulturní a sportovní akce.

Každoročně se zde pořádají jedny z největších českých festivalů HIP HOP KEMP A ROCK FOR PEOPLE nebo letecká přehlídka CZECH INTERNATIONAL AIR FEST – CIAF.