Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Divadlo v Jindřichově Hradci

Činohra na Státním hradu a zámku v Jindřichově Hradci

Jindřichohradecká činohra navazuje na slavnou tradici Jindřichohradecké opery, která byla uváděna v letech 1950 – 1965. V současné době spojují své síly a divadelní umění místní ochotníci z Divadelní společnosti Jablonský a profesionální herci Divadla J. K. Tyla v Plzni. Představení se konají vždy v červenci na třetím nádvoří jindřichohradeckého zámku.

Festival pouličního umění Do klobouku

Na kulturní nabídce Jindřichova Hradce se kromě samotného města podílí i řada zájmových a společenských organizací a spolků. Jedním z nich je také Civis Novus, který pořádá kromě jiného i festival pouličního umění s názvem Do klobouku. V centru města vystupují hudebníci, artisté, divadelníci, kejklíři i tanečníci.

Kulturní dům Střelnice

Budova, kde sídlí Kulturní dům střelnice, byla vystavěna v 19. století jindřichohradeckými ostrostřelci a na dlouhou dobu se stala střediskem kulturního a společenského života. V současné době tu probíhají divadelní představení, plesy a jiné významné akce a součástí objektu je také kinosál. Zajímavostí je, že tu 15. února roku 1846 poprvé zazněla i píseň Františka Škroupa s textem J. K. Tyla Kde domov můj, jež se později stala českou národní hymnou.