Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Česká inspirace opět na veletrhu Památky

23.9.2013

Expozici svazku obcí Česká inspirace najdete ve stánku SH 201, hned u vstupu do Střední haly Průmyslového paláce v Praze - Holešovicích. Od 3. do 5. 10. 2013 se těšíme na Vaši návštěvu. Koná se zde 2. ročník mezioborového veletrhu PAMÁTKY 2013 / regenerace, financování, využití a umělecká řemesla. Navazujeme na velmi úspěšný loňský první ročník veletrhu, který reaguje na současnou aktuální potřebu specializovaných, úzce zaměřených odborných veletrhů typu B2B. Jednoznačně tematicky zaměřené veletrhy jsou pro vystavující firmy výhodnější, protože oslovují jasný a přehledný segment obdobně zaměřených návštěvníků. Téma regenerace historického dědictví je však svou mnohovrstevností zároveň nesmírně bohaté a rozsáhlé. Nezasahuje pouze do oblasti památkové péče, záchrany a konverze historického dědictví a do sféry projektování a stavitelství. Své místo zde má i restaurátorství a umělecké řemeslo, ochrana a zabezpečení staveb a jejich částí a vybavení, prvky a systémy technické infrastruktury a technického vybavení budov, požární ochrana a zabezpečení objektů a areálů, ovšem také rozsáhlá problematika soudobého využití památek a památkových souborů, jejich zakotvení v současných sídlech i krajině, vč. širokého segmentu cestovního ruchu a řada dalších témat. Nedílnou součástí je také odkaz našich předků a podpora uměleckého řemesla.

Stranou našeho zájmu ovšem nezůstávají ani neziskové organizace. Speciálně pro ně jsme připravili ve spolupráci s Institutem pro kulturu a památky, o.p.s. a portálem PROPAMÁTKY (www.propamatky.info) zvláštní zvýhodněnou nabídku k účasti na veletrhu, obdobně jako v roce loňském.

Připraven je opět velice bohatý doprovodný program sestávající z konferencí, seminářů, workshopů a prezentací, a to v několika sálech. Jedním z hlavních programů bude první den veletrhu ve čtvrtek 3. 10. 2013, konference zaměřená na specifiku osvětlení historických objektů, souborů a měst, vč. interiérů, CANDELA Historica 2013, 1. ročník, kterou připravujeme společně INCHEBA PRAHA spol. s r.o. a B.I.D. servis, s.r.o.

Hlavní cílovou skupinou návštěvníků veletrhu jsou kraje, regiony, města, obce, soukromí majitelé památek vč. vlastníků drobných objektů, zástupci církví a neziskových organizací, projektanti, architekti, investoři, správci památkových objektů a souborů a všichni, jimž leží budoucnost památek u nás na srdci. Ti všichni budou mít možnost návštěvnické předregistrace a budou po celou dobu přípravy veletrhu dostávat průběžné informace o vystavovatelích a jejich novinkách.

I letos veletrh získat podporu v opravdu širokém spektru zainteresovaných státních orgánů a institucí, sdružení, svazů, asociací, církví..., veletrhu byla poskytnuta záštita - Ministerstvo kultury ČR; Ministerstvo pro místní rozvoj ČR; Národní památkový ústav; Kardinál Dominik Duka OP, arcibiskup pražský, primas český; Asociace krajů ČR; Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska; Fakulta architektury ČVUT; Asociace majitelů hradů a zámků; Národní technické muzeum a nově též Hlavní město Praha a Federace židovských obcí. V čele veletrhu stojí Čestný veletržní výbor, jehož složení je zárukou vysoké odborné úrovně celé akce: Prof. Ing. akad. arch. Václav Girsa, vedoucí Ústavu památkové péče FA ČVUT; Ing. arch. Naděžda Goryczková, generální ředitelka, Národní památkový ústav; Aleš Hozdecký, ředitel Odboru cestovního ruchu, Ministerstvo pro místní rozvoj; Bc. Karel Ksandr, generální ředitel, Národní technické muzeum; Ing. Aleš Kozák, ředitel, Institut pro památky a kulturu; Ing. Vladimír Lažanský, majitel zámku Chyše, Asociace majitelů hradů a zámků; Fr. Benedikt T. Mohylník OP,ThD., provinciál Řádu dominikánů v ČR; Mgr. Jiří Vajčner, Ph.D, ředitel Odboru památkové péče, Ministerstvo kultury ČR; Mgr. Květa Vitvarová, tajemnice Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska; JUDr. Tomáš Kraus, tajemník Federace židovských obcí v ČR.

Na veletrhu PAMÁTKY 2012 se představilo 143 vystavovatelů z ČR, Nizozemí, Rakouska, Slovenska, Německa či Velké Británie, a to na čisté výstavní ploše2 287 m2. Veletrh navštívilo 3.824 převážně odborných návštěvníků.