Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Česká inspirace inspirovala na veletrzích

12.2.2013

Začátek každého kalendářního roku je ve světě turismu vždy ve znamení veletrhů cestovního ruchu. Tyto akce bývají také příležitostí k představení novinek a obecně „připravenosti“ jednotlivých destinací na nadcházející turistickou sezónu.
Hlavním posláním dobrovolného svazku měst Česká inspirace je lákat návštěvníky do členských měst na tzv. živou kulturu – tedy na akce, pro které jsou památky historických měst ideální kulisou. Svůj stěžejní materiál - Kalendář akcí na rok 2013 – představila Česká inspirace již na lednovém veletrhu Regiontour. Jsou zde pozvánky na ty nejlepší akce ze všech osmi členských měst v češtině, angličtině a němčině. Součástí materiálu jsou samozřejmě také lákavé fotografie z akcí, které ukazují „inspirační“ města jako „města plná života“.
Slogan „města plná života“ využívá i soutěž, která probíhá na internetových stránkách http://www.ceskainspirace.cz/soutez2013-1/ Vítězové soutěže byli vyhlášeni na veletrhu Holiday World v Praze, kde měla Česká inspirace společnou expozici se svazkem obcí České dědictví UNESCO. Na veletrhu bylo vyhlášeno také další kolo soutěže, která potrvá až do konce května 2013. V prvních dvou kolech odpovědělo bezmála 1500 soutěžících. Vítězové se mohou radovat z velmi hodnotných cen mezi kterými nechybí ani víkendový pobyt, vyhlídkový let či volné vstupy do nejrůznějších památkových objektů. Bojíte se, že na vás budou otázky těžké? Žádné strachy, všechny odpovědi naleznete na webu. Ale pro představu vám několik otázek prozradíme a uvidíte, že se opravdu není čeho bát. Tak například který z pokladů světové kinematografie natočil režisér Vojtěch Jasný v Telči? Kdo z významných architektů navrhl budovu stoletého Muzea východních Čech v Hradci Králové? Co se léčí v lázních v Litomyšli? Že už znáte odpovědi? Tak hurá na další otázky. Soutěž běží zde.
Česká inspirace však nepodceňuje ani tištěnou propagaci. Kromě kalendáře akcí vzbudily zájem návštěvníků veletrhu Holiday World dvě úplně nové brožury, které zde slavnostně pokřtil první náměstek ministryně kultury František Mikeš. První brožura inspiruje k návštěvě především rodiny s dětmi a je rozdělena do těchto sekcí: poznávej, tvoř, hraj si, bav se, cákej se, hýbej se a rozhlížej se. Druhá s názvem Inspirace pro milovníky umění láká na památky, moderní architekturu, na hudbu, výtvarné umění, sochařství, divadlo i na film. Obě brožury jasně dokazují, že města České inspirace jsou skutečně inspirativní a stojí za to je navštívit. Veletržní maratón však nekončí – pokračujeme v polovině března na veletrhu Infotour v Hradci Králové.