Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli budou

2.7.2021

Za námi je několik složitých měsíců. Měsíců bez kamarádů, bez kultury a bez divadla. Před námi snad léto plné všeho, co nám bylo poslední dlouhé měsíce upíráno. Věříme, že si společně užijeme na Toulovcově náměstí opravdu pohádkové léto.

I letos jsme pro vás připravili na každý prázdninový pátek pohádku a koncert. Snad jediným omezením, které nás v souvislosti s hygienickými doporučeními letos čeká, bude vynechání Toulovcovy prázdninové tomboly – té každotýdenní i celoprázdninové. Ale o drobné dárečky nepřijdete! To platí pro ty z vás, kteří za námi dorazíte v kostýmu pohádkové postavičky a pomůžete tak vykouzlit pohádkové prázdniny!

Maratón pohádek odstartujeme v pátek 2. července v 18 hodin představením Jak Tonda léčil rohatou princeznu v podání oblíbeného divadla Andromeda. Poté na Pátcích poprvé v historii vystoupí Pavel Čadek – brněnský písničkář hrající na violoncello a samozvaný zakladatel nového hudebního žánru „cellofolk“ – což je prý něco mezi Nohavicou (folk) a Apocalypticou (cellorock). Pavlovy koncerty bývají mixem písní vážných, satirických, ale i zcela oddechových. S Michalem Horákem nazpívali duet Prsa, který během 3 měsíců vidělo přes 540 tisíc diváků! Další, v pořadí již 195. Toulovcův prázdninový pátek si budeme vypravovat pohádku Lupínci a Rarášinka. Hudební večer bude patřit bluegrassu – zahraje nám plzeňská kapela BlueGate, zazní známé světové hity, ale i věci autorské.

Další pátek zahájíme pohádkou Jak víla Modrovláska splnila tři přání v podání CZiDivadla Praha. Hudebním večerem si připomeneme 10. narozeniny Lázní ducha Litomyšl – zazní swing v podání krásné Kateřiny Steinerové & Her Swing Boys. Předposlední červencový pátek nám bude Divadlo Pohádka vyprávět příběh o tom, Jak princezna hádala, až prohádala. Dalším muzikantem, který bude mít na Pátcích svoji premiéru je František Nedvěd mladší. Syn stejnojmenného otce patří k populárním folkových a country zpěvákům, přijede s kapelou Country do pohody – zazní nejen písničky bratří Nedvědů, ale i jeho autorské písně. První polovinu prázdnin uzavřou Mikulkovy pohádky v podání Divadla Elf. V hudební části se představí hned dvě kapely. Tou první je hudební trio Topinqui – kromě bluegrassových anglicky zpívaných skladeb se můžete těšit i na francouzské šansony i písně českého folku. Červencové hraní na Špitálku uzavře dívčí vokální kapela Hlasy ve tmě z Lanškrouna. Srpnový program si představíme zase příště.

Dodejme, že vstupné bude opět dobrovolné, ale drobné doma nenechávejte. Stejně jako v minulých letech mohou pomoci znevýhodněným či postiženým dětem v rámci sbírky Pomozte dětem. Budeme rádi, když děti přijdou v kostýmu pohádkové postavičky a pomohou nám vykoulit Litomyšl pohádkovou.

Tak tedy nezapomeňte – každý pátek o prázdninách, od 18.00 hodin pohádka, od 19.30 hodin koncert – vše na Toulovcově náměstí. V případě nepříznivého počasí se sejdeme v Music Clubu Kotelna. Právě zde se bude každý pátek o prázdninách od 22.00 do 03.00 hodin konat Toulovcova afterparty. A vězte, že Toulovcovy prázdninové pátky najdete také na facebooku.

Toulovcovy prázdninové pátky v Litomyšli budou

Příslušné akce

  • 27.8.2021 19:30
Princezna na hrášku, Marien & Víťa Troníček
  • 20.8.2021 18:00
Jak si Kuba Marjánku zasloužil, Pavel Helan
  • 6.8.2021 18:00
Pohádka z Krkonoš, BraAgas
  • 30.7.2021 18:00
Mikulkovy pohádky, Topinqui, Hlasy ve tmě
  • 23.7.2021 18:00
Jak princezna hádala až prohádala, František Nedvěd ml. & Country do pohody
  • 16.7.2021 18:00
Jak víla Modrovláska splnila tři přání, Kateřina Steinerová & Her Swing Boys
  • 9.7.2021 18:00
Lupínci a Rarášinka, BlueGate
  • 2.7.2021 18:00
Jak Tonda léčil rohatou princeznu, Pavel Čadek