Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Běh naděje 2021 v Poličce

28.6.2021

Zdravím Vás opět v covidovém roce. V roce, který nepřál kultuře ani kolektivnímu sportu, v roce, který nám skoro každému někoho vzal. Náš název však v sobě skrývá naději, která v této těžké době tak chybí.

Po napsání grantů v lednu a v únoru jsem vyčkával, zda se tato akce uskuteční alespoň v mém rodném městě Poličce. Přesně před třema měsíci jsem se rozhodl, že do toho půjdeme. Rád bych vzpomenul na lidi, kteří v roce 2020 pod schody radnice stáli s námi a dnes už nám fandí z druhého světa.

Každý dostane šerpu. Tu na první ročník Běhu naděje v roce 2008 vyráběla právě letos zemřelá paní Novotná. Dokud mohla, byla dobrou duší našeho Běhu v Poličce. Rád bych připomněl, že v roce 2015 zapůjčila svoje okna rodinného domku ve Vrchlického ulici k výstavě fotografii z této akce.

Každý dostane další upomínkový předmět, který mu bude symbolem připomínat naději, jež nám snad přinese světlo na konci tunelu.

Potkáme se dne 12. září od 12.30 hodin před radnicí v Poličce u obvyklé prezentace. Slavnostní start bude opět ve 14.00 hodin. Proběhneme klasickou trasu a poprvé jako běžci Běhu naděje vyzkoušíme nový dřevěný most v městském parku. Doprovodný program bude jako vždy tvořen reprodukovanou hudbou. V závěru nebude chybět občerstvení a měla by být připravena i klasická tombola.

Rád bych poděkoval našim sponzorům a podporovatelům - Pardubickému kraji, Městskému úřadu v Poličce, T.E.S. Polička za vylepení plakátů MO KDU-ČSL a Svatojosefské jednotě Polička. Nesmím zapomenout ani na Honzu Smejkala, který nám bezplatně poskytl antigenní testy a respirátory budou li potřeba. Vše se bude řídit platnými nařízeními vlády k datu 12.9.2021.

Letos jsem Běh dovedl k plnoletosti.:) Začal jsem v roce 2004 Během Terryho Foxe a teď již počtrnácté Vás chci pozdravit jako hlavní pořadatel Běhu naděje zde u nás v královském věnném městě. Je to spousta let, náš Běh navštívilo mnoho lidí, z nichž mnozí nás již předešli na věčnost.

Při prvním ročníku nám Otec Benedikt, tehdejší jáhen poličské farnosti, adresoval slova, že naděje přemáhá strach. Věřím, že stále můžeme z jeho slov čerpat i v tomto těžkém období. V den Běhu v 10.30 hodin bude sloužena v kostele sv. Jakuba děkovná mše svatá za pořadatele Běhu naděje v Poličce, živé i zemřelé účastníky. Na tuto bohoslužbu Vás též srdečně zvu.

Budu se na Vás těšit a věřím, že se sejdeme.

Miloslav Zezula, hlavní pořadatel BN 2021 v Poličce

zdroj: Město Polička

Obrázek

Příslušné akce

  • 12.9.2021 12:30
Běh naděje 2021