Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Do ulic se v červenci vrátí moderní umění

9.6.2020

Na Smetanově náměstí, u zámku, v Klášterních zahradách, na náměstí Václava Havla a v dalších místech Litomyšle budou od července do září vystavovat přední čeští autoři a autorky moderního umění svá díla.

Detaily výstavy Smetanovy výtvarné Litomyšle s pracovním názvem „Naděje“ se v současné době ještě řeší. Celkem je v plánu umístit po Litomyšli dvanáct umělecký děl, které zcela jistě opět vyvolají veřejnou diskuzi nad tím, co pro koho je, či není umění.

V Litomyšli se budeme moci podívat na výtvory Veroniky Bromové, Martina Daška, Jiřího Davida, Jana Haubelta, Anny Hulačové, Matyáše Chocholy, Ladislava Jezbery, Richarda Loskota, Petra Kvíčaly, Jiřího Kovandy, Kateřiny Vincourové a Vladimíra 518. Téma Naděje se ve výstavě projevuje ve dvou rovinách. Výstava přináší naději, jak návštěvníkům, kteří budou po delší době moci opět „vyjít ven“ a obohatit svůj kulturní život, tak samotným umělcům, které projekt podpoří v jejich tvůrčí činnosti. Městské galerii Litomyšl se podařilo získat významnou finanční podporu od Bohemian Heritage Fund, ministerstva kultury, i z grantů a darů, městský rozpočet tak tato unikátní výstava nezatíží.

Více informací se dozvíte v červnu ve speciálním letáku a na webu.

Do ulic se v červenci vrátí moderní umění

Příslušné akce

  • 2.7.2020 - 2.9.2020
Smetanova výtvarná Litomyšl - 16. ročník Litomyšl