Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Kopec Patriotů - Svitavy

Svitavy

Nejvyšší bod ve městě s nadmořskou výškou 453 metrů je součástí volnočasového areálu pro příznivce aktivní relaxace. Díky rozcestníku na vrcholu zjistíte, jaká vzdálenost vás dělí od světových metropolí. Po výstupu na jeho vrchol vám rozcestník prozradí, jak daleko je to odtud do známých světových velkoměst. celý popis

Nejvyšší bod ve městě s nadmořskou výškou 453 metrů je součástí volnočasového areálu pro příznivce aktivní relaxace. Díky rozcestníku na vrcholu zjistíte, jaká vzdálenost vás dělí od světových metropolí.
Po výstupu na jeho vrchol vám rozcestník prozradí, jak daleko je to odtud do známých světových velkoměst.

O objektu detailněji:

Kopec Patriotů, který je součástí stejnojmenného volnočasového parku, nabízí výhled z nejvyššího bodu Svitav. Po výstupu na jeho vrchol vám rozcestník prozradí, jak daleko je to odtud do známých světových velkoměst. Okolní park, navazující na sportoviště městského stadionu, je tím pravým místem pro více či méně aktivní odpočinek. Poslouží k němu cyklostezky, in-line stezka, veřejné piknikiště nebo třeba nevšední geologická expozice.

Přiléhajícím Vodárenským lesem vás bezpečně provedou dřevěné chodníky a lávky. Zdejší naučná stezka vás nechá nahlédnout do tajů fauny a flóry ve specifickém prostředí bažinatého lesa s volně vyvěrajícími prameny. Nejmenší se zabaví i díky řadě herních prvků, které jim procházku Vodárenským lesem zpestří.

GPS: 49°44'52.88"N 16°27'31.92"E
453 m nad mořem


Zpět na informace o objektu
Souřadnice: 
 
 

Informace

Kategorie vyhlídkové místo
Je třeba opravit údaje?

Dostupnost

Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště