Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Šibeniční vrch - vyhlídkové místo - Polička

Polička

Místo, které dříve sloužilo k výkonu práva hrdelního a obestírá ho řada tajemných pověstí, připomíná dnes už jen dřevěný kříž uprostřed lesoparku Liboháj. Vyhlídka Na Špici poskytuje malebné výhledy na Žďárské vrchy. celý popis

Místo, které dříve sloužilo k výkonu práva hrdelního a obestírá ho řada tajemných pověstí, připomíná dnes už jen dřevěný kříž uprostřed lesoparku Liboháj. Vyhlídka Na Špici poskytuje malebné výhledy na Žďárské vrchy.

O objektu detailněji:

Smutnou historii místa, které sloužilo k výkonu práva hrdelního a obestírá ho řada tajemných pověstí, připomíná dnes už jen dřevěný kříž uprostřed lesoparku Liboháj. Provede vás jím naučná stezka U Poličky. Jedno z jejích zastavení patří i vyhlídce Na Špici, odkud se otevírají malebné výhledy na Žďárské vrchy. Stezka nevynechává ani přírodní zajímavosti v okolí starobylého města, které proslavil zdejší rodák Bohuslav Martinů. Věž kostela sv. Jakuba se skladatelovou rodnou světničkou během objevování krás Poličky určitě nepřehlédnete. Na prohlídku rodné světničky, stejně jako proslulých poličských hradeb, se můžete vydat ve společnosti průvodců z Centra Bohuslava Martinů.

GPS: 49°42'4.74"N 16°15'33.56"E
615 m nad mořem


Zpět na informace o objektu
Souřadnice: 
 
 

Informace

Kategorie vyhlídkové místo
Je třeba opravit údaje?

Dostupnost

Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště