Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Křížový vrch - Moravská Třebová

Moravská Třebová

Výstup za panoramaty města na úpatí Hřebečského hřbetu je lemována několika barokními kaplemi a nejinak je tomu i na samotném vrcholu, kterému dominuje barokní sousoší Kalvárie. celý popis

Výstup za panoramaty města na úpatí Hřebečského hřbetu je lemována několika barokními kaplemi a nejinak je tomu i na samotném vrcholu, kterému dominuje barokní sousoší Kalvárie.

O objektu detailněji:

Výstup za panoramaty města na úpatí Hřebečského hřbetu se nese ve znamení baroka. Cesta je lemována několika barokními kaplemi a nejinak je tomu i na samotném vrcholu, kterému dominuje barokní sousoší Kalvárie. Z historického centra Moravské Třebové vás přes renesanční zámek až na Křížový vrch zavede naučná stezka Cesta od renesance k baroku.

Pokud by vám nestačilo cestování za stavebními slohy, můžete se vypravit na cestu kolem světa do moravskotřebovského muzea. V jeho expozicích najdete artefakty z exotických destinací, jako jsou Japonsko, Indie, Tibet a v neposlední řadě Egypt, odkud pochází nejcennější kus celé sbírky - skutečná mumie princezny Hereret.

Web: www.zamekmoravskatrebova.cz/k...
GPS: 49°45'28.19"N 16°40'29.59"E
427 m nad mořem


Zpět na informace o objektu
Souřadnice: 
 
 

Informace

Kategorie vyhlídkové místo
Je třeba opravit údaje?

Dostupnost

Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště