Dovolená v ČR:CZeCOTTourmapyVýchodní ČechyUNESCOČeská inspiraceAktivní dovolenáJízdní řádyGEOFUN

Kostel Navštívení Panny Marie ve Svitavách - Svitavy

náměstí Míru, Svitavy

Původně snad románský kostel vznikl společně s novým městem kolem roku 1250 s určením jako farní kostel města. V dispozici byl vystavěn s hlavní lodí a dvěma křížově umístěnými kaplemi a presbyteriem. Na stavbě jsou patrny i gotické prvky jako polygonální presbyterium, opěrné pilíře a pod omítkou dodatečně zazděná gotická okna. celý popis

Původně snad románský kostel vznikl společně s novým městem kolem roku 1250 s určením jako farní kostel města. V dispozici byl vystavěn s hlavní lodí a dvěma křížově umístěnými kaplemi a presbyteriem. Na stavbě jsou patrny i gotické prvky jako polygonální presbyterium, opěrné pilíře a pod omítkou dodatečně zazděná gotická okna.

O objektu detailněji:

Přehlídku architektonických stylů historického centra ve Svitavách si nejlépe užijete při pohledu z výšky. Na vlastní oči se můžete přesvědčit, zda se z věže kostela dá dohlédnout až na druhý konec jednoho z nejdelších loubených náměstí u nás. Vašim pohledům by rozhodně neměla uniknout barokní radnice, nejstarší dům na náměstí, zvaný U Mouřenína, nebo kašna sv. Floriána a zdobený mariánský sloup. Historické centrum ústí u majestátního Ottendorferova domu, někdejší veřejné knihovny a možná nejkrásnější budovy ve městě, kde dnes sídlí jediné muzeum esperanta v ČR. Mozaiku svitavských příběhů doplňuje městské muzeum. Najdete zde expozici Babiččino velké prádlo věnovanou historii praní a seznámíte se s osudy zdejšího rodáka Oskara Schindlera, kterého po celém světě proslavil Spielbergův oscarový film Schindlerův seznam. Děti určitě zaujme vzácný svitavský mechanický betlém.

Telefon: 604 326 621
E-mail: katolfarasvitavy@seznam.cz
Web: wp.farnost-svitavy.cz/kostel-...
GPS: 49°45'23.8"N 16°28'1.28"E
439 m nad mořem


Zpět na informace o objektu
Souřadnice: 
 
 

Informace

Kategorie kostel, vyhlídkové místo
Je třeba opravit údaje?

Prohlídkové trasy / expozice

Vyhlídková věž kostela
Otevírací doba
(GMT +2)
  • červenec, srpen So 9:00-11:00 (samostatně bez průvodce)
  • červenec, srpen Ne 15:00-17:00 (samostatně bez průvodce)

Před návštěvou objektu doporučujeme si pro jistotu ověřit aktuálnost otvírací doby na webových stránkách objektu či telefonicky u provozovatele.

Jazyky popisky (český)
Výstavní obor církve / liturgické předměty
Interiér
Otevírací doba
(GMT +2)
  • celoročně (během bohoslužby)

Před návštěvou objektu doporučujeme si pro jistotu ověřit aktuálnost otvírací doby na webových stránkách objektu či telefonicky u provozovatele.

Dostupnost

Nejbližší vlakové zastávky
Nejbližší autobusové zastávky
Nejbližší letiště

Akce v objektu

Proběhlé akce

2021

2020

2019

2018

2017

2016

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2007

2006